Biustonosze, szlafroki i buty, czyli tajemnice damskiej szafy?

Garderoba damska – to temat zwany rzeką, nawet morzem. Szczególnie dla męskiej części populacji. Przeważnie jest tak, że panie mają sporo ubrań, podzielonych według sposobności ich użytkowania. Bielizna, część na ubrania na co dzień, fragment szafki z sukienkami wieczorowymi, półka z biżuterią, szafa na buty (również wydzielonymi na różne okazje). Spora ilość.

Szlafrok damski

Autor: Lingerie
Źródło: http://www.jagna.pl
Sektor bielizny to najintymniejsza część szafy, do której dostępu każda dama broni za wszelką cenę. Nie pozwala się na podglądanie zawartości nawet mężom czy partnerom życiowym – w tej kwestii (także panowie) po prostu wolą nie wpuszczać nikogo. Bez znaczenia czy rzeczy typowo osobiste (biustonosze duże rozmiary, stroje dwu- i jednoczęściowe, tampony) ujrzały już światło dzienne u partnera, czy wciąż ma on do nich zamknięty dostęp (zobacz: oferta i galeria produktówia (sprawdź stronę) Wstyd, niechęć do zbytniego przyzwyczajenia najbliższej osoby do bielizny intymnej – „blokujemy” dostęp do niej co najmniej z kilku przyczyn. Tak po prostu jest i pozostaje pogodzić się z właśnie takim stanem rzeczy.

Z ubrań bliskich ciału, ale „bardziej” dostępnych wyróżnić można szlafrok damski. Korzystamy z niego przeważnie po kąpieli (ponieważ jest ciepły, otula i jest jednym ubraniem), ale też w bardziej chłodne dni, kiedy można się nim zawinąć. Z powodzeniem zastępuje on koc, nieprzystosowany przecież do ludzkiego ciała. W szlafroku oglądamy filmy, czytamy ulubione książki, wypijamy wieczorne kawy. Służy on jako ubiór chwilowy – zwykle po przytoczonej kąpieli – dlatego powinien być delikatny dla naszej skóry. Ma działać kojąco, wielu z nas zdarzało się zasnąć w szlafroku, przy siedzeniu w nim wieczorną porą.

Gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
Szlafrok to zatem ubiór na chwilę, przesiadujemy w nim moment, by potem ubrać się w przystosowane do spania piżamy. To kolejne z bliskich ciału, niemniej intymnych ubrań, które założymy po kąpieli wyłącznie na nagie ciało. Z elementów do skóry pozostają jeszcze kołdry i poduszki – nocni towarzysze snu. To przy nich człowiek wycisza się i zapada w sen po dniu intensywnej pracy. Nie tylko z tych powodów muszą być delikatne i czyste. Bez spełnienia tych oczywistych powodów pogłębiają się nam bezsenność i problemy z wyciszaniem się po trudach dnia.