Polowanie na perełki – przepadamy za kupowaniem w second handach

Pomimo nazwy nadawane placówkom handlowym z tanią odzieżą używaną są nie zawsze zachęcające, popularność tego typu miejsc nie maleje. Nie tylko wśród osób ze skromnymi dochodami, ale również gwiazd show-biznesu, które coraz częściej przyznają się do kupowania odzieży w lumpeksach.

Przed ćwierć wiekiem gremialnie powstające sklepy z używaną odzieżą przywożoną z Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii, stały się symbolem przemian zachodzących w Polsce. Uzmysłowiliśmy sobie, że za bardzo małe pieniądze można kupić oryginalne ciuchy „pachnące zachodem”. Jednak mimo upływu lat, pokazania się domów towarowych z salonami i butikami najmodniejszych marek, przebojowość ciucholandów nie spadła.

Czy według Ciebie publikowany artykuł posiada użyteczne dane? Jeśli tak, to zobacz także pomocne wskazówki (https://noor.pl/pl/page/6/Aktualnosci/79/Kolorowe_marynarki_w_krate_na_jesien), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

Obecnie w Polsce istnieją tysiące tego rodzaju miejsca i co roku powstaje mnóstwo nowych.

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia ciucholandy przestały być żenującymi sklepami „wyłącznie dla biednych”. W niedalekim czasie tego rodzaju sklepy przeszły ogromną transformację i stały się kopalnią niepowtarzalnych ubrań, niekiedy nawet kreacji sławnych światowych dyktatorów mody. Ciucholandy nie są już umiejscawiane w niszczejących barakach czy zaniedbanych podwórkach. Takie punkty pokazują się coraz częściej przy najruchliwszych ulicach czy w domach towarowych. Niełatwo w nich znaleźć tradycyjne ogromne kosze wypchane stertą ciuchów. Obecnie są one ometkowane, odkażone, wyprasowane i tematycznie poukładane na stojakach.

Odzież używana z lumpeksu to ciuchy stylowe, ubrania sławne z centrów handlowych, czasopism o modzie i serwisów internetowych z wyjątkową różnicą: są o wiele tańsze.

Gdy uznasz, że umieszczone w tym artykule informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku spodnie robocze z nadrukiem. Znajdziesz tam równie przydatne dane.

Szablonowe kupowanie wymaga cierpliwości, skład z ciuchami nienowymi daje możliwość skutecznego polowania na ciuchy wyjątkowe i unikatowe. Można kupić ubrania jakich nie ma nikt inny. Zasadniczym aspektem zaopatrywania się w szmateksach jest niewygórowana wartość oferowanych tam ciuchów. Niewątpliwie na częstotliwość zakupów w takich sklepach ma wpływ nasza zasobność portfela. Wiele pań nie wyobraża sobie jednak życia bez co najmniej jednej w tygodniu obecności w lumpeksie.

Porównaj –