Duża stopa, duży problem? – czytaj na ten temat nieco więcej

W wynajdywaniu mankamentów własnego ciała, kobiety od zawsze były mistrzyniami. Ciężko nie trafić na taką, której nie marzą się bardziej wydatne usta, zgrabny nos oraz dłuższe nogi. Długa lista mankamentów kobiecej urody powiększyła się ostatnio o duże stopy. Kobiety, które natura obdarzyła rozmiarem większym niż 40, czują się przez ten fakt mało kobiece. Nic bardziej mylnego! Zadbana stopa i dobrze dobrane obuwie pomogą zapomnieć o „niewygodnym problemie”. Warto zaznaczyć, iż znalezienie damskich butów w rozmiarze większym, niż 40 może nam zabrać więcej czasu, lecz dzięki bogatemu asortymentowi e-sklepów będzie to zajęcie nietrudne i przyjemne. Nabędziemy w nich zarówno buty damskie jak i duże buty męskie.

Poszukiwania męskich butów to nic trudnego. Należy tylko zaznaczyć dobry rozmiar. Płci pięknej natomiast, zależy na optycznym skróceniu stopy. Z tego względu istotne są detale, które odwracają uwagę od większych stóp – sprawdź ofertę Pantofelek24. Dobrze jest gdy są to zwracające uwagę elementy – duże paski czy fantazyjne ozdoby. Sandałki z efektownym zdobieniem w towarzystwie zadbanej, opalonej stopy zaprezentują się niezwykle zgrabnie. Tak samo jak jak wiązane półbuty z wstążką zamiast sznurówek.

buty

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna kwestia to obcasy. Bez względu na to jaki i jak wysoki jest, zawsze daje wspaniały efekt. Nie wpadajmy w panikę, nie jest konieczny obcas o wysokości 12 cm. Wystarczy już lekkie uniesienie żeby stopa wydała mniejsza. Takie rozwiązanie sprawia też, że poruszamy się z większą gracją, biodra kołyszą się z każdym krokiem, zaś cała sylwetka nabiera elegancji.

Właścicielkami ”niestandardowych” stóp są na ogół wysokie kobiety. To właśnie z myślą o nich zaprojektowano tzw. muszkieterki. Mogą mieć bardziej nieformalny charakter, gdy są na średnim obcasie, jak również poprzez wysoki obcas, sprawdzić się w bardziej oficjalnych sytuacjach. Wszystko jest zależne od kobiecych oczekiwań i upodobań. Takie buty pasują do wielu stylizacji – kliknij tutaj. W tego rodzaju kozakach zjawiskowo wyglądają kobiety o długich nogach, niekoniecznie szczupłych. I właśnie za to panie polubiły ten model buta najbardziej – optycznie wysmuklają nogi.