Jak planuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw w kraju decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dobrze przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zastanawiacie się na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie danego sklepu. Oczywiście przygotowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak właściciele firm przeważnie doceniają rezultaty. Duże firmy zamawiają takie badania cyklicznie, aby mieć ciągle pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: ).W jaki sposób się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy dowiaduje się jakiego typu metody sprzedaży są stosowane w sklepie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.rozkładu towaru , a także profilu typowego konsumenta. Kolejno konstruuje się specjalistyczny formularz, posiadający właściwą ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko ocenić placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor (pokaż szczegóły) może opisać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy rekrutować osoby, które wykonają zlecenie (zobacz umowa zlecenie) w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury baczny, posiadać nieco zdolności aktorskich.Ponad to szuka się osób, którzy dobrze wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: ).
Firma badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie drogie.
Zakończeniem działalności badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami firmy dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nie odnosi skutku, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w tym samym sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, szczególnie dla osób studiujących, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi ogłoszeniami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert typu . Musimy odwiedzić strony funkcjonujących w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.