Jak ubrać się do jazdy rowerem? To zależy od tego czy udajemy się w dalsze trasy czy może tylko rekreacyjnie?

Odpowiednie ubranie na rower jest bardzo potrzebne, jeżeli chcemy czuć się komfortowo w każdych warunkach. O jakich rzeczach najbardziej musimy pamiętać oraz co jaki mamy wybór? Bardzo ważne są potówki. Jest to typ koszulki, która bardzo przylega do ciała. Są tacy, którzy zakupują je o rozmiar mniejsze niż koszulki, możemy w ten sposób robić, ale pamiętajmy, żeby tak odpowiednia potówka nie ograniczała ruchów, bo będzie to bardzo niewygodne.

Rowerzyści

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym zadaniem potówek jest oddawanie potu na zewnątrz, dzięki temu skóra nie jest mokra. Jednocześnie zapobiega to wychładzaniu ciała, a do tego sprawia, że skóra nie ma niemiłego zapachu. Taka wierzchnia warstwa jest polecana nie jedynie dla osób, które jeżdżą zawodowo, lecz także dla dojeżdżających rowerem często do pracy.

Co ważne, luźne T-shirty na rower nie są w stanie zapewnić takiego odprowadzania potu ze skóry, gdyż nie opinają skóry. Potówki świetnie sprawdzają się w czasie jazdy po górach.

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na omawiany temat, to zobacz nowy tekst (https://www.jagna.pl/biustonosze-silikonowe-c-23_153.html), który na pewno będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

Niwelują pot w trakcie morderczych podjazdów, ale także chronią przed chłodem podczas szybkich zjazdów. Kolejna warstwa, którą na sobie dobrze mieć to koszulka rowerowa. Sporo ludzi wybiera koszulki bawełniane, lecz one nadają się jedynie do mało intensywnej jazdy. Jest tak, gdyż kiedy się szybko spocimy, to przez całą drogę będziemy musieli znosić nieprzyjemnie wilgotną koszulkę, która będzie jakiś czas schła. Ile może kosztować taka koszulka – oferta koszulek z nadrukiem?

Prawdą jest, iż za jakość z pewnością musimy trochę zapłacić. Dajmy na to, koszulka za 40 złotych raczej będzie dobra do lekkiej jazdy po okolicy. W takie jednak sytuacji warto sobie zadać pytanie, do czego nam w ogóle koszulka, jeśli chcemy od czasu do czasu oraz na krótkie dystanse używać roweru?

Jednocześnie, przy bardzo intensywnym użytkowaniu, tańsze koszulki w sumie dość szybką zatracają własne cechy. Posiadają mniejszą wytrzymałość, złe jest pozbywanie się potu i tak dalej. Jeśli w związku z tym mamy coś wybrać na długie trasy, to najlepiej zestaw: potówka plus dobra koszulka. Najlepsze mogą być koszulki rowerowe z nadrukiem, które wyglądają dość profesjonalnie. Do tego na pewno odznaczamy się w grupie ludzie.