Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O czym każdy mężczyzna powinien pamiętać? Co jest najbardziej ważne?

Dość częstym problemem mężczyzn jest układanie bardziej długich włosów. Już od paru sezonów najbardziej modne są fryzury, w jakich boki oraz tył obcinane są krótko, zaś góra jest pozostawiona dłuższa. Przy takim strzyżeniu niezbędna jest pielęgnacja włosów a także ich codzienne układanie.

fryzury męskie krótkie boki i tył

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
A najbardziej często męskie włosy są sztywne, więc nie jest to za bardzo proste. Najbardziej ważny jest w tej sytuacji dobry szampon, powinien być nawilżający. Będzie on zmiękczał włosy, staną się one bardziej podatne na ułożenie. Jeśli nie będziemy mieć tego na uwadze może się zdarzyć, że włosy staną się bardziej suche, a więc szorstkie w dotyku. Dotyczy to także do włosów kręconych czy falowanych, czy tego rodzaju pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Dosyć istotnym błędem jest używanie pianki, gdyż jeszcze mocniej wysusza włosy, co pogarsza ich kondycję i utrudnia ułożenie. Jeśli planujemy łatwo unieść bardziej długie włosy do góry, to idealnie sprawdza się do tego celu mocno utrwalająca pasta albo żel.

Łatwiej ją użyć, ponieważ trzeba po prostu nanieść ją na wilgotne włosy oraz wysuszyć. To powoduje, że mogą one zyskać strukturę oraz będą bardziej podatne na wymodelowanie. Jak jednakże fryzura charakteryzuje się dość długą górą, to koniecznie trzeba będzie wytapirowac włosy od nasady i utrwalić je mocnym lakierem. Tapir jest w stanie utrzymać dość niesforne oraz zbyt cienkie włosy, jednocześnie przy pomocy tego zabiegu będzie ich jakby więcej, ponieważ optycznie zwiększa się ich objętość. To świetne wyjście dla włosów z tendencją do wypadania, ponieważ bardzo często góra jest wtedy mocno przerzedzona.

jak układać włosy męskie

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com
A jak układać włosy męskie odmiennego typu? Jeśli mamy włosy kręcone, a chcemy mieć fryzurę bez fal oraz loków, to przed ich układaniem wyprostujemy włosy prostownicą. Na pewno prościej będzie wtedy nad nimi panować. W kolejnym przypadku, gdy włosy są proste, a chcemy, by były w tak zwanym „artystycznym nieładzie” najbardziej korzystnie jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Staną się one wtedy bardziej podatne na modelowanie. Do wykańczania fryzury najlepszy będzie lakier, pozwoli on zachować objętość oraz kształt na dłuższy czas.