Rynek wyrobów jubilerskich, jak i tak zwanej sztucznej biżuterii rozwija się w Polsce bardzo szybko. W każdym roku rośnie sprzedaż półproduktów, naprawdę szybko rozwija się handel amatorski czy rynek tzw. ozdób hand-made. Jak więc w takim całym zamieszaniu nabyć coś, co będzie naprawdę wartościowe?
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Z pewnością dobrze zastanowić się, co jest biżuterią. Wbrew pozorom, na tak sformułowane pytanie nie ma wcale łatwej odpowiedzi. Przejdź na stronę ze srebrnymi pierścionkami Na pewno tego typu kwestia jeśli chodzi na przykład o pierścionki srebrne czy naszyjniki złote jest oczywista, schody się jednakowoż rozpoczynają, jak będziemy pragnęli sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów albo niebanalne materiały jak dzianina czy filc, to też biżuteria. W każdej ze szkatułek musi być zestaw paru elementów, jakie nie ulegają chwilowym modom, więc na zawsze już będą piękne i wyjątkowe.
Źródło: www.flickr.com
Najkorzystniej inwestować w proste elementy, jak srebrny albo złoty łańcuszek, który możemy ozdobić wymiennymi wisiorkami specjalnie wtedy gdy zmienia się mody. Na pewno uniwersalna jest biżuteria srebrna (hurtownia biżuterii srebrnej) i złota, podobnie jak sznur pełen pereł lub jedna perła w formie prostej zawieszki. -> () W komplecie z kolczykami taki zestaw sprawdzi się na każdym przyjęciu. Najbardziej ważną cechą biżuterii jest na pewno materiał, z którego dany przedmiot został wykonany. To od niego jest zależna cena produktu, jego jakość, lecz również wytrzymałość. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najbardziej uniwersalna i najlepsza jest biżuteria ze srebra oraz złota. Złota od zawsze jest najdroższa.
Zakupując złoto jednakowoż musimy dokładnie sprawdzić próbę stopu, powinna być ona zawarta w opisie przedmiotu, lecz także zostać odciśnięta na samej ozdobie. Przedmiot zrobiony z czystego złota byłby za bardzo miękki, więc do tego typu stopu dodaje się także inne metale. Jeśli chodzi o srebro to podczas wyboru tej biżuterii najbardziej korzystnie kierować się próbą, która jest oznaczona w mniej widocznej części wyrobu. W sytuacji srebra wykorzystywany jest tego typu podział, że pierwsza próba srebra posiada numer 925, kolejna – 875, kolejna odpowiednio 830 i 800. Identycznie jak w sytuacji złota, srebro jest za bardzo miękkie, więc dodaje się do niego inne metale.