monumenty granitowe w ofercie spółki kamieniarskiej

Śmierć jest nieodłączną częścią życia. Utrata bliskiej osoby w każdym wytwarza uczucia, na które nie da się przygotować. Gdy wreszcie godzimy się ze stratą, dążymy do odzyskania stabilności. Zaczynamy spostrzegać, że dookoła nadal toczy się życie, jakie stawia na co dzień nowe zadania. Przeszłość ustępuje miejsca przyszłości i należy odwiedzić kamieniarstwo Warszawa, aby pobudować zmarłemu stosowny pomnik.

nagrobki podwójne
Wybór nagrobka wiąże się z trudną decyzją dodatkowo skomplikowaną przez wzruszenia towarzyszące śmierci bliskiego. Pomimo to, jest to decyzja ważna dla uwiecznienia członka rodziny w dostojny i trwały sposób. Wybór częstokroć musi być podyktowany dostępnymi finansami. Konsultując z kamieniarzem (kamieniarstwo Borkowski) projekt monumentu wypada wcześniej zatwierdzić szczegółowe wymiary dostępnego i wykupionego na cmentarzu miejsca. Wówczas będziemy mieli sposobność maksymalnie wyeksploatować osiągalną powierzchnię na indywidualne zamówienia grobowca.

Wśród prostych nagrobków wyróżniamy przede wszystkim foremne kształty pojedyncze, lub podwójne – nagrobki – (zobacz: nagrobki granitowe warszawa) podwójne Borkowski.

nagrobki granitowe

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Indywidualne zlecenia na nagrobek nie mają barier dotyczących formy i kształtu grobowca. Warto jednak mieć na uwadze zwyczaje i odpowiednio skomponować bryłę mającą upamiętniać zmarłego. Im bardziej złożony układ nieregularnej formy zaplanujemy, tym więcej będziemy musieli za niego pokryć koszta.

Bardzo powszechne w Polsce są pomniki granitowe – zobacz: pomniki granitowe Borkowski. Polskie granity charakteryzują się nie tylko wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, ale także najwyższym zróżnicowaniem barw, również faktury naturalnej. Chociaż na cmentarzach przeważają czarne i szare grobowce, to bez kłopotu odszukamy w ofercie kamieniarzy pomniki granitowe w odcieniach czerwonym, zielonym, lub brązowym. Dobór projektu i tworzywa grobowca to nie wyłączne formalności, jakich trzeba dopełnić przy organizacji pochówku. Przyjęcie na zlecenie grobowca kamieniarz przyjmie jedynie od osoby, która jest właścicielem, to znaczy administratorem, grobu. Drugim znaczącym elementem będzie dopełnienie płatności za miejsce na cmentarzu. Wysokość należności jest wyznaczana z góry przez zarządcę cmentarza i powinno się ją odświeżać raz na 25 lat.