Na czym opiera się różnica między takimi kamieniami jak chociażby cyrkonia i diament?

Od razu różnica pomiędzy cyrkonią a diamentem jest niemalże niewidoczna, czym więc powinniśmy się kierować przy kupnie pierścionka przedślubnego lub obrączki ślubnej – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym artykule.
Wybierając biżuterię z kamieniami dekoracyjnymi, powinniśmy mieć na uwadze to, że nie wszystkie kamienie są tak samo odporne oraz solidne.

Ma to wyjątkowo wielkie znaczenie w wypadku dwóch rodzajów kamieni: diamentu i cyrkonii. Brylanty uzyskują niejako wyższość nad cyrkoniami, nade wszystko dzięki własnej trwałości oraz znacznej odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Poza tym diamenty nigdy nie tracą swojego niezwykłego blasku, ani też nie ulegają żadnym zarysowaniom ze względu na niezwykłą twardość (10 w skali Mohsa), co ma olbrzymie znaczenie w perspektywie długoterminowej, czy również w wypadku zwykłego powszedniego użytkowania
biżuterii. Brylant może ulegać zarysowaniu jedynie drugim diamentem.
kształt
Sen niemowlaka

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Cyrkonia natomiast pomimo pozornego podobieństwa do diamentów to kamień, który jest o wiele bardziej delikatny i przez to narażony na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przykładowo zarysowania czy nawet ukruszenia.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Zobacz i sprawdź koszulka termoaktywna damska koniecznie, w tym miejscu znajduje się coś, co z pewnością również Ci się spodoba.

Wynika to z niewielkiej twardości cyrkonii (od 7,5 do 8,5 w skali Mohsa). Cyrkonie to sztuczne kamienie, które wraz z biegiem czasu robią się matowe oraz pozbawione pierwotnego pięknego blasku, więc ich początkowa uroda niestety zanika. Niestety proces niszczenia cyrkonii jest wyjątkowo widoczny w pierścionkach i w obrączkach ślubnych, narażonych nierzadko na liczne uszkodzenia ze względu na stałe operowanie dłońmi.

Wybór obrączek zdobionych takim kamieniem jak cyrkonia, to wyłącznie pozorna oszczędność. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że są to kamienie sztuczne, które wraz z biegiem lat niszczeją, a ich wymiana jest całkiem nieopłacalna.