Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na elegancki zegarek

Zegarek to doskonały pomysł na podarunek, chociaż bywają odmienne zdania na ten temat. Podobno uznaje się go jako podarunek nietaktowny gdyż wedle zwyczajów określać ma on czas do zakończenia znajomości, czy też czas jaki zostaje do śmierci. Nie ma chyba co rozmyślać nad przesądami, gdy jesteśmy przekonani że osoba którą pragniemy obdarować o takim prezencie marzy.

zegarek męski

Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com
Aby należycie zadecydować, musimy pamiętać, iż nie ma zegarka na wszystkie okazje. Jeden nada się na co dzień, inny do garnituru na uroczystą kolację czy firmowe zebranie, a jeszcze inny stanie się idealnym pomocnikiem w joggingu czy na basenie. Jeżeli wiemy co preferuje porabiać obdarowywana przez nas osoba, możemy zacząć się rozglądać za sprecyzowanym typem zegarka. Cena czasomierza również gra wielka rolę, ponieważ te najkosztowniejsze swoje ceny zawdzięczają nie jedynie metce, ale składnikom z których zostały wykonane. Zobacz również:

Ponadto mając przypuszczenie, iż konkretny model zegarków kosztuje kilka tysięcy, nie można się łudzić iż ten za kilkadziesiąt złotych zakupiony na pseudo przecenie będzie oryginalny. Istotny jest też fakt gdzie zegarek stworzono. Nabyty nawet niesamowicie szałowy na topie zegarek nie koniecznie jest tak dobry jak jego mniej kosztowny konkurent a wyprodukowany np. w Szwajcarii. Swiss made oznacza siłą rzeczy jednocześnie wyznacznikiem prawdziwej jakości. Zegarki na prezent nie muszą być ciężkie do wynalezienia, dobrze jednak wynaleźć właściwy dla poszczególnego rodzaju mechanizm.

zegarek

Autor: Matthew Hine
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniane są trzy mechanizmy czasomierzy wymieniając od klasycznego – nakręcanego ręcznie za pomocą pokrętła, wyjątkowo doceniany przez koneserów, kolejnym jest automatyczny – projektem przypominający klasyczny, jednakże jego „nakręcanie” jest automatyczne najpopularniej przy pomocy poruszania ręki. Ostatnim już z typów jest mechanizm kwarcowy, pracujący na zasadzie wymieniania baterii – są one najbardziej znane i najprecyzyjniejsze. Jeżeli nie stać nas na zegarki z najwyższej półki, najwłaściwiej zakupić niedrogi, nawet z plastiku, gdyż wstydem jest nosić podróbkę markowego zegarka, a obdarowana osoba może się poczuć urażona otrzymując tego typu tanią podróbę. Autor wpisu: