Niebanalne precjoza

„Młody dżentelmen musi mieć pojęcie o 3 rzeczach: winie, kwiatach i biżuterii” – tą sentencję usłyszałem będąc młodzikiem poszukującym swojej drugiej połówki. Coś w tym jest, gdyż znajomość owych dziedzin znacznie ułatwia kontakty pomiędzy ludźmi, a wiemy że by spotkać kogoś na całe życie należy wyjść do ludzi. Inaczej się po prostu nie da. Odpowiednio wychowany dżentelmen winien od czasu do czasu podarować swej sympatii kwiatki.

Autor: paper_by_design
Wiedza o biżuterii może przydać się już w momencie w którym serduszko zabije nam silniej i będziemy w 100% przekonani że to ta jedyna. Dobrać pierścionek do preferencji oblubienicy wcale nie jest najprostszym zadaniem. Mimo pozorów jedynym tworzywem jubilerskim nie jest Diament.

W sklepie jubilerskim można się zaopatrzyć w biżuterię wykonane z przeróżnych kamieni. Sprawę utrudnia jeszcze to, że zazwyczaj poszczególnym kamieniom przypisuje się swoiste właściwości. Trudno orzec czy tak jest naprawdę, jednak niektóre kobiety zwracają uwagę na podobne detale.

Przykładem może być Ametyst. Ten kamień szlachetny jest przede wszystkim zalecany ludziom czynnym, bowiem ponoć posiada właściwości relaksacyjne. Kiedyś sądzono, że chroni przed pijaństwem. Osoby interesujące się mistycyzmem ufają, że Ametyst oczyszcza ze złej energii pomieszczenia w których przebywamy. Trudno zweryfikować takie stwierdzenia, ponieważ są one niesprawdzalne, ale jeśli komuś drobiazg z jakiegoś kamienia szlachetnego dopomaga, to dlaczego nie. A jeśli wiara w naszyjnik z Ametystem ma zagwarantować nam harmonie i spokój to nie ma po co zmagać się z zakorzenionymi od starożytności teoriami.

Oczywiście nie jedynie narzeczeni nabywają biżuterię. Częstokroć poszukujemy po prostu podarunku dla bliskiej nam osoby z powodu rocznicy bądź dlatego iż mamy taką wolę. Ponieważ Ametysty (źródło artykułu) to jedne z bardziej docenianych kamieni szlachetnych wśród jubilerów, stanowią one znaczący asortyment w ofercie firm kategoryzowanych w książkach telefonicznych jako hurtownia jubilerska (strona hurtowni). Precjoza z kamieni szlachetnych aktualnie to nie jedynie domena pań. Również panowie gustują w tego rodzaju akcesoriach (spinki do mankietów, przypinki do gajerów, a nawet wisiorki.)