Obuwie do tenisa dla mężczyzn, obuwie tenisowe damskie

Tenis jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez osoby w różnym wieku. W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób stara się prowadzić zdrowy i sportowy sposób życia. Moda na zgrabną sylwetkę, a przy sposobności świetna rozrywka na korcie, przyciąga do tenisa coraz więcej kobiet.
Dobór obuwia i stroju jest kwestią subiektywną, jaka na ogół jest zależna od kwoty którą jesteśmy w stanie wydać. Wybór obuwia do gry w tenisa jest tak samo znaczący, jak wybór rakiety.

Trzeba wybrać obuwie, jakie gwarantuje trwałe oparcie stopom, jest wygodne, delikatne, także lekkie. Buty tenisowe damskie muszą być dobrze dopasowane do stopy. Ważne jest również, by zapewniały silne oparcie w kostce, gdyż w trakcie gry powstają spore obciążenia w owym obrębie. Przy wyborze butów ważne jest na jakiej powierzchni będziemy grać, bowiem zróżnicowane jej rodzaje nastręczają wyboru należytego typu podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wskazane są buty o podeszwie antypoślizgowej i odpornej na ścieranie – czytaj więcej . Na korty trawiaste najlepsze będą buty z podeszwą z protektorami. Jeśli gramy na hali najczęściej wymagane jest obuwie z równą podeszwą.

Zastanawiasz się, jaki inny portal prezentuje tak samo użyteczne artykuły? Kliknij i zerknij na ofertę (https://skalnik.pl/szpilki-i-sledzie-do-namiotu), do której odnośnik jest tu.

Jeżeli gra się w tenisa nagminnie, należałoby wyposażyć się w dwie pary butów. W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, lub wyschnąć. Być może druga para przyda się także do gry na odmiennych powierzchniach.

trampki

Autor: Shaun Versey
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem obuwie ulega zniszczeniu, a bieżnik na spodzie ściera się. Trzeba w właściwym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.
Kupując strój trzeba pamiętać, że ma on być przede wszystkim komfortowy i zbudowany z właściwego tworzywa – kupuj obuwie np. na stronie Novasport. Tradycyjnie kostium tenisisty winien być biały. Aczkolwiek organizatorzy turniejów w większości rezygnują z owej zasady.
Ubiór męski tworzy się z koszulki z kołnierzykiem, lub bez, oraz z szortów, jakich długość się zmienia. W czasie gry zawodnik musi posiadać stosowne buty tenisowe męskie.

Strój dla pań to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, względnie spódnica, albo sukienka do tenisa. Współcześnie coraz to więcej zawodniczek w ciepłe dni preferuje grę w sukience.
W słoneczne dni bardzo przydatna jest czapka, lub daszek, jakie zabezpieczają głowę przed przegrzaniem i upraszcza granie pod słońce.