Stosunki międzyludzkie nigdy nie są łagodne. To czyni nasze życie takie ciekawe, choć często to przeszkadza w zwyczajnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to wszak kwintesencja życia, że raz jest świetnie, a w przyszłości wręcz tragicznie. Jeśli mowa o życiu to jednak przez większość czasu jest stabilne i niezbyt ekscytujące. Znaczna większość z nas musi pracować, nie mamy wystarczająco czasu na realizowanie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy chcieli. Egzystowanie więc to prosta linia, łagodne tętno, czasem tylko przerywane poprzez podnoszące ciśnienie zdarzenia – miłe oraz trochę gorsze.

małżeństwo

Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowo można powiedzieć o stosunkach międzyludzkich , które są właściwie naszym całym życiem. Podczas gdy się zakochujemy to jakby wszystko nieoczekiwanie stawało się prostsze i barwniejsze. Nie myślimy już o ponurych chwilach, napawamy się daną chwilą. Jesteśmy podekscytowani i chcemy więcej tych rozkosznych doznań. Psycholodzy zinterpretują ów stan jako „romantyczny”, nieco filmowy, potulny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa trwale, pojawia się jakiś kłopot, który naraża na próbę nasz związek.

Uważasz, że wymienione informacje są warte zapamiętania? Super, więc na pewno szczegóły tu systemy przenośników zamieszczone też Cię zaciekawią.

Taki obraz filmowy jednakże zawsze dobrze się kończy, a dalsze egzystowanie nie jest już przedstawione. A to dopiero w nim, w tym normalnym egzystowaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, czasami monotonne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest dopiero próba czasu, która przedstawi czy faktycznie jesteśmy dla siebie stworzeni.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku zobacz odmienny polecany serwis wzory zaproszeń na ślub, który też zawiera absorbujące materiały.

To w tym czasie ważą się losy naszego związku (dowiedz się więcej na temat terapii par). W zasadzie to w każdym czasie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma taks, bo każda relacja jest przecież inna. Poniektórzy mają już jednak takie problemy w typowej komunikacji, tak nie mogą wyszukać źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka terapia często likwiduje mnóstwo kłopotów, ale uwaga(!) działa tylko w takim przypadku, gdy faktycznie dwie osoby tego naprawdę pragną. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała problemu, to szansa na ratunek związku niestety raptownie spada. Aczkolwiek, od czasu do czasu każda relacja wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się stłumić kryzys bez kuracji, więc może zanim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę