Sypialnia na poddaszu – jak z gustem ją zaaranżować?

Czasem na nasze mieszkanie wykorzystujemy przestrzeń poddasza. Nie jest to proste zważając na ściany, które są pod skosami. Dziś prezentujemy pomysł na sypialnię na poddaszu ze skosami. Aranżacja takiej miejsca może przysporzyć nam wielu trosk. Nim rozpoczniemy oglądać meble, proponujemy dokładnie wymierzyć ściany i zdecydować, gdzie, które elementy staną.

sypialnia na poddaszu

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zastanówmy się nad o ścianach bez skosów. Doskonale nadadzą się do postawienia nań dużej szafy, w której będziemy trzymać ubrania. Potem pomyślmy o miejscu w którym stanie komoda bądź toaletka. Jak dla mnie, urządzenie sypialni na poddaszu, to świetny pomysł.

duże łóżko w sypialni

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz tylko kwestia skosu. Jeśli jest on wielki, praktycznie na całą ścianę, ciekawym rozwiązaniem będą wkomponowane w końcówkę skosu szafki pod wymiar. Doskonale wykorzystamy wtedy przestrzeń, w której normalnie gromadziłyby się jedynie koty z kurzu. Mamy jeszcze do rozwiązania kwestię wybrania odpowiedniego łóżka. Optymalnym będzie niewysokie łóżko z szufladami na pościel pościel w koty takapościel i zakładanym materacem, obok którego postawi się dwie szafki nocne z lampkami. Możemy także materac położyć bezpośrednio na podłogę. W tym przypadku pamiętajmy jednak, by go odpowiednio zabezpieczyć od spodu, by nie przesuwał się i nie wędrował po całym pokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go położyć nawet pod największym skosem.

Dobrą cechą przestrzeni poddasza jest dobre oświetlenie pomieszczenia. Zazwyczaj jest ono dobrze nasłonecznione. Jeśli jednak mamy do wyboru dwa pokoje, wybierzmy ten od strony północnej. Będzie on trochę mniej narażony na nasłonecznienie, przez co zachowamy w nim niższą temperaturę i będzie nam chłodniej. Na okna rekomendujemy założyć rolety, można także dodać delikatne, tiulowe firany w pastelowych barwach. Na ścianach zaś można powiesić jeden większy obraz, bądź kilkanaście mniejszych zdjęć na których uwiecznione są rodzinne wspomnienia.