W jaki sposób mężczyzna powinien dobierać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Wielu mężczyzn marzy o doskonale dopasowanej oraz uszytej koszuli, jaka wyglądałaby świetnie nie tylko przed pierwszym praniem. Występujące na rynku koszule są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Źródło tych różnic najczęściej nie jest aż tak jasne dla osób robiących zakupy. Można iść do marketu oraz zakupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub też do luksusowego centrum handlowego, w którym na koszulę możemy bez problemu wydać dziesięć albo nawet dwadzieścia razy więcej.

szycie

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chcemy zakupić koszulę mamy właściwie dwojaki wybór. Z jednej strony można wybrać się do marketu oraz zakupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub do ekskluzywnego centrum handlowego, w jakim za koszulę zapłacić możemy o wiele więcej pieniędzy. Dobrze jest jednak wspomnieć o innych możliwościach, przykładowo szycie odzieży na zamówienie jest ostatnimi czasy bardzo modne, dlatego też to bez wątpienia interesująca opcja, jaką dobrze jest rozpatrzyć – profesjonalna szwalnia. Kiedy wybieramy koszulę to bezwzględnie musimy zwrócić uwagę na jakość materiału. Te dobrej klasy są z Włoch lub Szwajcarii, odznaczają się doskonałym wykończeniem, są w związku z tym mięsiste i delikatne w dotyku.
Najbardziej istotnym wyznacznikiem jakości tkaniny jest trwałość, jaką niestety możemy ocenić wyłączenie po kilku praniach. Innym ważnym parametrem jest gęstość ściegu oraz precyzja szycia.odwiedź serwis drukowanie na materiale drukowanie na materialeKoszule najlepszej jakości mają pomiędzy sześć a dziewięć ściegów na jeden centymetr szwów, zaś najtańsze posiadają zaledwie cztery albo pięć ściegów. Gęstość ściegu jest elementem, jakie najbardziej jest widoczny na stebnówce na kołnierzyku. Gęste oraz równe przeszycie bez wątpienia wpływa na odbiór wizualny każdej z koszul. Bardzo ważne są również worki fiszbinowe, o których powinna pamiętać każda dobra szwalnia.

mężczyzna w koszuli

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich uszycie wymaga rzeczywiście skomplikowanych zabiegów produkcyjnych, jednakże dzięki temu mamy zalety pod postacią możliwości zmienienia fiszbin w kołnierzu albo też wyjmowanie ich na czas prania. Tańsze koszule mają fiszbiny zszyte na stałe, co stwarza ryzyko uszkodzenia fiszbiny oraz zmiany kształtu kołnierzyka. No i na koniec powinno się pamiętać, że do wykańczania części garderoby, które mają kontakt z ciałem, używa się ściegu bieliźnianego.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie publikującym pokrewne wiadomości. Są tak samo fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Jego funkcją jest uniemożliwienie kontaktu pomiędzy skórą a niemiłymi w dotyku częściami tkaniny.