W jaki sposób wybrać stylowe ubranie do biura?

Panie pracujące w biurze muszą liczyć się z określonymi regułami dotyczącymi ubioru. Nie mogą pozwolić sobie na luźne sukienki czy zbyt krótkie spódniczki, gdyż muszą pracować z klientami albo partnerami biznesowymi oraz za każdym razem wyglądać stylowo.

kobieta

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz wygląd ma duży wpływ na kontakty z ludźmi, a własnym ubiorem można zaznaczyć uznanie dla drugiego człowieka. W jaki sposób w związku z powyższym wybrać idealne stylizacje do biura? U kobiet (jeansy ciążowe) za każdym razem sprawdzają się żakiety, które można włożyć tak samo do spodni, jak i do spódniczki. Powinny być dopasowane kolorystycznie i pod względem materiału, by stanowiły harmonijną całość. Najlepsze są delikatne kolory, które nie zwracają uwagi – z apaszką za to albo z butami możemy trochę zaszaleć, by lepiej się czuć i mieć dobry humor na co dzień. Kobiety nieraz zakładają sukienki, przy czym należy pamiętać, aby nie miały zbyt głębokiego dekoltu oraz nie odsłaniały ramion. Latem, aby nie czuć gorąca, wystarczy wybrać sukienkę z lżejszego, przewiewnego materiału, a rękawek na pewno nie będzie nam zawadzać. Jeśli chodzi o bluzki damskie, do każdej stylizacji sprawdzą się bluzki mające kołnierzyk.

kobieta

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Są niebywale gustowne i pasują nawet na ważne spotkanie biznesowe w lokalu. Wybierajmy bluzki z tkanin, które się nie zagniatają, by zawsze prezentować się dobrze. Jeśli nakładamy zwykłą bluzkę, ostatnio wyjątkowo modne są dopinane kołnierzyki. Można dobrać je w zupełnie innym kolorze aniżeli kolor bluzki, aby równocześnie pełniły funkcję ozdoby. Wtedy dobrze jest już zrezygnować z dużego naszyjnika, gdyż taki kołnierzyk zupełnie wystarczy.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o długości spódnic i sukienek – najbardziej wymagana jest długość do kolan, a ponadto zawsze powinno się wkładać rajstopy albo pończochy, niezależnie od pogody. Poza wyborem konkretnych części garderoby ważne jest także, by ubranie zawsze wyglądało schludnie, tzn. było czyste i ładnie wyprasowane. Nie można też zapomnieć o dodatkach, m.in. o dyskretnej biżuterii i eleganckim makijażu. Włosy powinny być gładko zaczesane bądź upięte, a manicure – staranny. Takie niewielkie szczegóły mają bezapelacyjny wpływ na cały wygląd, dlatego na nie także dobrze jest zwrócić uwagę, aby ładnie wyglądać i dobrze się czuć.