W jakich miejscach szukać inspiracji do mody w stylu street?

Moda jest kreowana nie jedynie przez znanych projektantów, lecz także przez nas wszystkich, codzienne. Z tego powodu od jakiegoś czasu świat mody zwraca dużą uwagę na tzw. modę miejską. Oczywiście w pewnej mierze jest ona połączona z tym, co prezentują znani w domach mody, jednak w pewnej mierze także rządzi się swoimi prawami. Jeżeli pragniesz nosić się na czasie i pięknie prezentować się na co dzień, musisz patrzeć też na street fashion. Jednak w jakich miejscach wyszukiwać inspiracje? Skąd czerpać wenę?

Moda damska na sylwestra i karnawał od MOHITO

Autor: MOHITO
Źródło: MOHITO
Pierwszą odpowiedzią jaka nasuwa się na myśl są rzecz jasna blogerki. W ostatnich latach zawrotną karierę robią tak zwane szafiarki. To one są wzorem dla wielu ludzi i wyrocznią tego co warto zakładać, a jakie ciuchy lepiej sobie odpuścić.

Rzecz jasna moda miejska jest także przedmiotem zainteresowania blogerek. Czy jednak na pewno to akurat tego rodzaju blogi są najlepszym źródłem informacji na temat dobrego noszenia się w zwykły dzień? Niekoniecznie.

Pierwszy argument przeciw jest taki, że blogerki często są skupione po prostu na własnych kreacjach i na składaniu kreacji z akurat posiadanych ciuchów. W ten sposób nieco izolują się od tego, w jaki sposób wygląda street fashion i starają się wymyślać własne stylizacje. Mogą się one nijak mieć do tego, co naprawdę jest w danym momencie na fali.

Ponadto szafiarki często zakładają bardzo ekstrawaganckie stylizacje. Wprawdzie wyglądają w nich świetnie, ale czasem zwyczajnie nie sposób byłoby ubrać się tak na co dzień.Z jakich miejsc więc brać modowe inspiracje. Blog z fotografiami street fashion – oto właściwa odpowiedź. Z jakiego powodu fotografowie są bardziej warci zaufania? Gdyż zależy im na tym, aby ukazać właśnie modę na ulicy, a nie tylko samych siebie w dopasowanych stylizacjach.