Z jakiego powodu gry mmorpg są tak bardzo popularne?

Świat internetu po brzegi przeładowany zostaje różnymi portalami, od edukacyjnych aż po rozrywkowe. Jednakże jakiego rodzaju rozrywki możemy tam odnaleźć. Podstawowymi są gry, które dzielą się na kilka grup między innymi strategiczne, planszowe, karciane czy inne.

url

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z tych wszystkich typów najlepszą popularnością cieszą się gry strategiczne. Jak sama nazwa oznacza, należy wyznaczyć podobną taktykę jak i strategię, by zwyciężyć. Każdy grający powinien okazać się jak najlepszym dowódcą. Przykładem takich gier jest zdecydowanie GoodGame Empire. W tej grze jesteśmy przeniesieni w średniowieczny świat, gdzie do naszego obowiązku należy okazać się bardzo dobrym, silnym władcą. Jak w każdej grze, rozpoczynamy tak naprawdę od zera, mając jedynie zamek i kilka zasobów. Z upływem czasu poszerzamy swoje posiadłości, chodzimy na bitwy a przy tym powinniśmy bronić swoich pozyskanych surowców.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Więc czytaj też, na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie stworzyliśmy.

Pierwsze co to należy poszerzyć budynki, jakie zaopatrują nas w surowce, których potem używamy do powiększenia kolejnych budynków a także produkcji armii. I w ten sposób musimy jak najpewniej wzmacniać swoją pozycję w świecie. Należy też poszukać sobie sojuszników, po to abyśmy razem chronili swoich królestw, swoich zasobów a przy tym wzrastali w moc pośród wszystkich sojuszy w świecie. W początkowym stadium gry sojusze nie są tak istotne, przy czym wraz z rozwojem swojego królestwa uzyskanie wsparcia jest formalnie jedyną możliwością przetrwania.

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Składnik scalający gry strategiczne to scenariusz wg, którego pisane są gry. I właśnie na podstawie koncepcji pisane są gry MMORPG (więcej szczegółów). W tego typu grach to my sami wybieramy sobie postać oraz ją rysujemy. Standardowo na wstępie bierzemy sobie jedną z paru dostępnych istot. Następnie pozyskujemy doświadczenie poprzez wykonywanie poleceń, pojedynków z innymi przeciwnikami, bądź wyprawy na wyjątkowo trudne potwory. Cały czas staramy się ulepszać swój ekwipunek jak i trenować swoją postać. Także w grach typu MMORPG musimy utworzyć klan, przymierze oraz poszukać wsparcia w innych graczach. Gry mmorpg jest to jeden z najpopularniejszych typów gier na świecie. Mówi się że w 2014 roku w taki rodzaj gier na globie zagrało prawie 70 milionów ludzi.