Zalety posiadania konta bankowego

Dla wielu Polaków posiadanie konta bankowego to nadal abstrakcja. A wydawałoby się, iż w XXI wieku, nie ma osób, które gromadzą dorobek „w skarpecie”. Rzeczywistość prezentuje się niestety inaczej. To dowód na to, iż nie wszyscy jeszcze zdajemy sobie sprawę z tego, że ta forma „oszczędzania” nie zaprocentuje nigdy.

Pieniądze, PLN

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Niestety, gromadzenie pieniędzy pod poduszką to wciąż domena starszego pokolenia. Starsze osoby nie wyobrażają sobie wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem sądząc, że to po prostu nie ich epoka.
Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Korzyści i plusów, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, gwarantują one bezpieczeństwo naszych zgromadzonych środków, które spokojnie znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż zazwyczaj jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp w sieci możemy zachować kontrolę nad nimi, wykonać szybki przelew oraz coraz częstsze bezprowizyjne regulowanie rachunków.

Ciekawi Cię, co to są autorskie źródła? Jeśli tak, to wystarczy wejść w wskazany link i tam znajdziesz masę frapujących wiadomości w tym temacie.

Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, niemniej jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.
Na pytanie „jakie konto bankowe jest najlepsze?” nie uzyskamy zdecydowanej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejsze jest oprocentowanie konta. Poza tym należy wykazać się i rozwagą i zapytać o liczbę bankomatów w miejscu naszego zamieszkania tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Wiedzmy, iż istnieją banki prowadzące konto za darmo, bez warunków stałych wpłat oraz z darmowymi bankomatami. Dodatkowo oferują konto całkowicie zarządzane przez internet, bez opłat za rozliczenia, kartę i bankomaty (przy założeniu, że wykonamy transakcję na odpowiednią kwotę miesięcznie).Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.