Na czym polega metodyka prince2? Jakiego typu firmy są w stanie z tego skorzystać? Kiedy jest najbardziej opłacalna?

Metodyka prince2 to bardziej nowoczesna i bardziej zaawansowana wersja prince, jaka powstała w 1989 roku i została zbudowana w oparciu o model PROMPT. Prince2 oficjalnie został zaprezentowany w Londynie w 1996 roku, metodyka ta jest obecnie wykorzystywana jednocześnie przez wielkie koncerny światowe, ale i mniejsze firmy usługowe. Najprościej ujmując, prince2 wyjaśnia “co” i “dlaczego” zostało zastosowane w projekcie, nie mówi zaś “jak” to zostało wykonane.

Czy warto zdecydować się na certyfikat Prince2? Co nam daje, jakie korzyści na rynku pracy jest w stanie nam zapewnić?

Prince2 jest metodyką zarządzania projektami, opisuje ona wszystkie fazy projektu, role danych osób należących do zespołu projektowego, oraz ich decyzyjność. Prince2 zwany jest przez wiele osób swoistą instrukcją odnośnie zarządzania projektem, ponieważ krok po kroku pokazuje, jak osiągnąć w takiej dziedzinie najlepsze rezultaty.

Jak zwiększyć swoje kwalifikacje pracownicze?

Owy tekst przede wszystkim dedykuję dla tych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe. W końcu realny socjalizm już dawno nie istnieje, a więc jeśli nie jesteśmy tymi osobami, które nie poszukują szans, większych zarobków, etc., bez dwóch zdań musimy o to zadbać! Np. fantastycznym wyjściem jest pójście na szkolenie prince2. Myślę, że tego typu szkolenie wiele daje. I choć mówimy tutaj o sporym wydatku, to i tak PRINCE2 to szkolenie, które jak najbardziej warto odbyć. A w szczególności, że ogólnie nie mówimy w tym momencie o typowym szkoleniu…