6 rzeczy, które musisz zrobić, gdy masz problem natury prawnej

Jeśli posiadamy znaczny majątek na pewno będziemy musieli odwiedzić kancelarię notarialną. Warto korzystać z tego typu usług prawnych, aby uregulować wszystkie formalności, które dotyczą naszego majątku.

Prawo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Weźmy pod uwagę fakt, że do kancelarii notarialnej należy udać się osobiście, aby podpisać dokumenty, stąd też najrozsądniej szukać kancelarii notarialnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Poza tym powinniśmy mieć świadomość, że może zajść potrzeba wezwania notariusza bezpośrednio do domu. Jest to szczególnie istotne, jeśli osoba, która musi podpisać akt notarialny jest chora lub w podeszłym wieku. Notariusz może naturalnie zażyczyć sobie zwrotu kosztów dojazdu, dlatego jeśli mieszkamy przykładowo w Dąbrowie Górniczej, która jest raczej dużym miastem, sprawdźmy uprzednio położenie najbliższej kancelarii. Dajmy na to notariusz w Dąbrowie Górniczej – (sprawdź szczegóły) będzie lepszym wyborem, jeśli mieszkamy w tym mieście, niż kancelaria mieszcząca się w innym miejscu. Tego typu usługi są niezbędne w sytuacji, gdy konieczne jest sporządzenie, przykładowo testamentu przez osobę starszą, która nie może wyjść z domu.

ksiazki do prawa

Do notariusza można również wybrać przed ślubem, jeśli posiadamy znaczny majątek i chcielibyśmy zachować pewną niezależność finansową. Sporządzenie prawnej umowy, tak zwanej intercyzy przedmałżeńskiej, to gwarancja w razie sporu małżeńskiego. Tym sposobem nie stracimy swoich pieniędzy. Intercyza może zakładać zredukowanie lub rozszerzenie wspólności majątkowej. Wspólność ograniczona jest wtedy, gdy wyłączamy ze wspólnego majątku pewne jego elementy. Majątek można podzielić dowolnie, ale tak, by została jakaś część wspólna.

Sprawdź, czy następny link jest tym, czego właśnie poszukujesz. Zapewne bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz szykujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Wspólność rozszerzona to jej powiększenie o przedmioty z majątku osobistego. Nie może ona jednak obejmować m.in. przedmiotów otrzymanych w drodze spadków lub darowizn. Mówiąc wprost oznacza to, że jeśli zakupiliśmy dom przed zawarciem związku małżeńskiego to możemy go podłączyć do intercyzy, tymczasem jeśli była to darowizna, to niestety nie.

Statystyki pokazują, że o wiele więcej intercyz podpisuje się w bogatszych miastach, jak na przykład Dąbrowa Górnicza. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie zazwyczaj dorabiają się dużych pieniędzy jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Wiedząc o rosnącej liczby rozwodów, chcą się zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami majątkowymi.