Bardzo dobra orkiestra to sukces Twojego wesela.

Okres przygotowań ślubnych dla większości par jest bardzo stresujący. Wynajęcie sali, spis gości, ciuchy dla pary młodej. Wizyta u dekorator wnętrz czy szukanie kamerzysty. Każdego przyprawia to o ból głowy. Co najgorsze organizacja zaślubin oraz wesela trwają wiele miesięcy. Tymczasem to nie wszystko, bo przeważnie cała oprawa muzyczna w tym wspaniałym dniu, jest przeprowadzona przez bardzo dobrą kapelę instrumentalną lub dj-a. Zazwyczaj tutaj Młoda Para ma spory kłopot, bo czym kierować się żeby wyszukać odpowiedni zespół na wesele.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Pytają po znajomych, najbliższych, poszukują propozycji w prasie i sieci. W prasie niestety nie uzyskamy za dużo konkretnych informacji dotyczących właściwej orkiestry. Zaledwie zdawkowe wiadomości o dziejach oraz programie, którego i tak nie możemy potwierdzić. Dlatego większa część zespołów muzycznych reklamuje się w necie, posiada własną stronę internetową. Z jakiego powodu tak popularne są promocje w necie?

Otóż w przeciwieństwie do prasy, w tym miejscu możemy ocenić zamieszczone wiadomości dotyczące orkiestry a także powinniśmy dowiedzieć się dużo więcej na temat ich repertuaru. A jak znaleźć w internecie? Najprostszym sposobem jest użycie wyszukiwarki i poprawnie sformułowane zapytanie. Na przykład: żyjemy w Poznaniu i szukamy orkiestry z całego rejonu-(w dzisiejszych czasach orkiestry muzyczne dojeżdżają do klienta nawet po 300 km.) I jak zadać pytanie? A więc wpisujemy dane co poszukujemy i w jakiej lokalizacji.

W naszym przypadku zespół na wesele kameralny ślub w górach – Wielkopolska – Czysta Energia > zespoły > Wielkopolska. Z uzyskanych wyników typujemy kilka ofert sugerując się: dziejami, repertuarem, ceną i zwłaszcza informacjami na temat orkiestry. Zapamiętajmy, żeby przesłuchać pare propozycji z właściwego repertuaru oraz poznać się z opiniami z paru portali.

zdjęcie z wesela

Autor: The National Infantry Museum and Soldier Center
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy w końcu po długich sprawdzaniach ustalimy listę paru kapel muzycznych, koniecznie powinniśmy telefonicznie skontaktować się z nimi. Owy telefon będzie konieczny, aby zorientować się czy w dniu naszego ślubu dana orkiestra posiada wolny termin. Dodatkowo każdorazowo spytajmy o możliwość obniżenia kwoty. Podsumowując: Organizacja ślubu to wyjątkowo ciężka droga, wymuszająca wiele ustaleń i poświeceń.