Boże Narodzenie – jak świąteczna atmosfera jest dzisiaj kreowana w dużych sklepach oraz centrach handlowych?

Boże Narodzenie jest jednym z najintensywniejszych okresów w roku. Czas, w którym na świat narodził Jezus Chrystus to czas spokoju, wzajemnego wsparcia i spotkań z rodziną. Nie należy się dziwić, że dużo osób cały rok z niecierpliwością czeka na tych kilka świątecznych dni. Naturalnie, dla dzieci ogromną frajdą jest także cała świąteczna otoczka, a więc prezenty. Większe sklepy oraz galerie handlowe też ulegają przedświątecznym przygotowaniom i dbają o odpowiednie dekoracje.

Przeważnie są to znakomicie udekorowane choinki i dekoracje świetlne, jakie sprawdzają się na większych powierzchniach. Poza tym, puszczane są też kolędy oraz popularne piosenki świąteczne. Dzięki temu, konsumenci w zasadzie od progu mogą już poczuć atmosferę bożonarodzeniowych świąt, co skutecznie poprawia humor.
Mikołaj

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Naturalnie, jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia jest Święty Mikołaj, który w tradycji przynosi grzecznym dzieciom prezenty. Centra handlowe dbają o swoich najmniejszych klientów oraz najczęściej przed świętami wynajmują Mikołaja, który stanowi dla maluchów interesującą atrakcję. Mikołaj w centrum handlowym robi sobie z dziećmi zdjęcia, wysłuchuje ich świątecznych życzeń, a czasami rozdaje także symboliczne upominki przygotowane przez sklep. Współcześnie, mikołaj na zamówienie w sezonie świątecznym dostępny jest również dla klientów prywatnych. To znakomita niespodzianka dla maluchów. W wigilię można zamówić Mikołaja na konkretną godzinę i cieszyć się radością najmniejszych członków rodziny.

Oczywiście, jeżeli planuje się takie rozwiązanie, wskazane jest o wynajem zadbać stosownie wcześniej, gdyż zainteresowanie jest z reguły rzeczywiście ogromne. Za Mikołaja może przebrać się dorosły mężczyzna w rodzinie, jednak logistycznie nie zawsze jest to do wykonania. Co więcej, trzeba kupować niezbędny strój, a duże dzieci mogą rozpoznać znajomy głos oraz wygląd, wobec tego wynajem profesjonalisty to komfortowa opcja. Galerie handlowe czasami organizują także inne atrakcje dla dzieci, przykładowo wykonywaniem bombek pod kontrolą pomocników Mikołaja. Nie można się dziwić, że w czasie okresu świątecznego ilość osób w galeriach jest naprawdę dosyć duża.