Co to jest escape room? Parę niezbędnych wskazówek

Powstanie escape room jest powiązane z rozwojem komputerowych. W roku 1988 pojawiła się na rynku pierwsza gra składająca się przede wszystkim z pokazanego na ekranie monitora tekstu. Celem gry było wejście, a później wyjście z zamkniętego wnętrza. Gry na komputer zostały przeniesione do świata realnego. W ten sposób zrodziła się nowa era zespołowych gier logicznych.
Komputerowe gry escape room stały

spotkanie koleżanek

Źródło: pixabay.com

się dość szybko modne. Z czasem więc przeniesiono je do świata realnego. Zaczęły powstawać ciekawe pomieszczenia, z których wydostanie się jest możliwe po przejściu łamigłówek logicznych i serii zadań. Escape room Gdańsk, które ma do zaoferowania to jeden z pierwszych tego pokroju wnętrz, które pojawiły się w naszym kraju. Escape room Gdańsk, które proponuje to pokoje, w których można przeżyć interesującą przygodę między innymi w Komnacie Zbrodni lub w Agencji Detektywistycznej (zobacz ofertę: Rooms). Pokoje są pokazane w samym centrum Gdańska, bez żadnego kłopotu warto dotrzeć do nich za pośrednictwem miejskiej. Gdańsk nie jest mimo wszystko jedynym miejscem, w którym można korzystać z

przyjaciółki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

tego typu zabawy. Funkcjonują one w dużej liczbie dużych miastach Polski. Jest wśród nich już escape room Gdynia.


Escape room Gdynia to oferta nie tylko dla kilkuosobowej ekipy przyjaciół (w pokoju wyśmienicie są w stanie zabawiać się nawet dwie osoby) (więcej informacji: Rooms.) Ciekawą przygodę można przeżyć nawet w większej grupie.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Do dyspozycji graczy oddano dwa pomieszczenia: Fantazmat oraz Tajemnice Wiktora Fritza. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się uczestniczyć w grze w Gdyni czy w Gdańsku na pokonanie zagadek i wyjście z zamkniętego wnętrza mamy aż sześćdziesiąt minut. Escape room stały się bardzo popularne. Dla wielu uczestników są odskocznią od codziennych zajęć. Najczęściej są one także wybierane jako miejsce do zorganizowania jedynego w swoim rodzaju wieczoru panieńskiego lu kawalerskiego. Ich moda przez cały czas wzrasta, stale rośnie liczba miast, w których tworzone są tajemnicze pomieszczenia ucieczki. Ich listę wynajdziemy w Internecie szukając hasło escape room. Bez wątpienia escape room to interesująca rozrywka, która zasługuje na uwagę.