Co to jest smartBOX, jakie oferuje funkcje oraz do czego właściwie może być on wykorzystany?

W obecnych czasach posiadamy możliwość korzystania z wielu sprzętów, których nazwy zaczynają się od wyrazu „smart”. To brytyjskie określenie znaczy „mądry”, natomiast w przypadku różnorodnych urządzeń, określenie to znaczy, że dany sprzęt jest uniwersalny.
Przykładowo tzw. smartBOX, czyli w dosłownym tłumaczeniu „sprytne pudełko”, to narzędzie, jakie służy do zdalnego pobierania danych z różnorodnego rodzaju sprzętów pomiarowych.

Obróbka skrawaniem (cnc)

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
Należą do nich między innymi liczniki prądu czy też gazu i przykładowo urządzenia do analizy pomiarów sieci. Odczyt uzyskanych danych odbywa się za pomocą trzech różnorodnych tzw. interfejsów komunikacyjnych. Mogłyby one być skonfigurowane w dowolnej formie. Należałoby także wspomnieć, że takie urządzenie jak smartBOX posiada aż 16 wejść impulsowych w postaci dwóch gniazd mających po 8 wejść. Są one stosowane do zliczania impulsów z urządzeń pomiarowych.
box social tracking dashboard

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też wspomnieć, że tego typu urządzenie jak smartBOX posiada poza tym swe inne zastosowania. Może zatem spełniać rolę konwertera protokołów (umożliwia to szybki dostęp do urządzenia pomiarowego).

Jeśli interesuje Cię problematyka poruszana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://ulgaoddlugu.pl/dlaczego-do-mnie-dzwonia/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Narzędzie to może także umożliwiać wyniki pomiarów przy pomocy protokołu RTU. Wartym dodania jest fakt, że wspomniane narzędzie może być zaopatrzone w modem, co zezwala skupiać informacje ze sprzętów umieszczonych w dużym oddaleniu lub w ciężkim w dostępie obszarze.

Można więc powiedzieć, że wymienione narzędzie niezwykle usprawnia odbieranie danych, a tym samym przyspiesza funkcjonowanie niektórych spółek informatycznych.