Czy galeria rzeźby jest dobrym miejscem do poznania regionalnej kultury?

Żyjemy w bardzo szybkich czasach. Polacy nieustannie gonią za pieniędzmi i karierą. Coraz wybitniej odczuwa się brak czasu na spotkanie w gronie rodziny. Brakuje na to zwyczajnie w świecie czasu. Ponadto nasze społeczeństwo zjada choroba depresji. Ludzie czują się samotni, ponieważ nie mają kontaktów z bliźnimi. Naukowcy doradzają, że dobrym pomysłem na uporanie się z ponurością jest codzienny ruch. Polecają wypoczynek na łonie natury. A może dobrym pomysłem wybrnięcia z tych kłopotów jest sztuka? Bez wątpienia galeria rzeźby jest sprawdzonym rozwiązaniem na spędzenie czasu wolnego w gronie najbliższych.

rzeźba

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że natura działa kojąco na psychikę człowieka. Podobnie jest także z kulturą. Obywatele wrażliwi w zetknięciu z dziełami sztuki wypoczywają. Dzieło rzeźbiarza pomaga oderwać się od zmartwień dnia codziennego i przenieść się do lepszego świata. O ile nie trzeba zachęcać do odwiedzania galerii z malowidłami, to jednakże rzeźba nie cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem. A powinno to się zmienić, gdyż obcowanie z tym rodzajem sztuki upoważnia zetknąć się w sposób fizyczny z naturą. Jak by nie było rzeźba jest niczym inny, jak kawałkiem drzewa, który został poddany obrabianiu. Ten kawałek dostał się we rezolutne ręce artysty, który ukazał jego nowy sens i nadał mu nowe przeznaczenie. Proces ten posiada wiele podobieństw z pracami szlifierskimi. Jest on zbliżony duchem do obróbki diamentu, który po jakimś czasie staje się fantastycznym brylantem. Tak samoinnymi tworzywami, które przybiera epickie, nieznane dotychczas kształty na skutek procesu rzeźbiarskiego. Powyższe cechy świadczą o tym, że obcowanie z rzeźbą jest dobrym pomysłem na oderwanie się od ciężarów dnia codziennego i wyjścia z domu i podjęcia walki z depresją.

Galeria rzeźby pozwala również na odnowienie więzów rodzinnych. Zamiast spędzać czas przed telewizorem warto jest pójść do galerii rzeźby. Rodzice mogą zabrać swoje dzieci, tak aby zaprezentować im dorobek kulturalny swojego regionu czy nawet ojczyzny. Przecież wiele rzeźb jest wyrabianych przez lokalnych artystów, którzy cenią ludową kulturę. Za sprawą ich mozolnej pracy jest możliwe zetknięcie się z nią i ponowne odkrycie własnej tożsamości.