Czy jadąc w Tatry bardziej opłaca się nabywać narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy nadchodzi ogromnymi krokami. W krótkim czasie spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną eksploatacją stoków narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do zimowej stolicy Polski, jako że znajdzie tam profesjonalne wyciągi i stoki narciarskie. W góry uda się co więcej wielu początkujących narciarzy. Przed nimi pojawi się problem dokonania niełatwego wyboru: czy korzystniej jest nabywać nowe narty czy efektywniej jest je wynająć? Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie posiada zarówno zalety i wady. Rozważmy je więc, a wtenczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest prosta, dlatego że zależy w kolosalnej mierze od indywidualnej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, w czasie jak zamierza się wytypować właściwe rozwiązanie. Pierwszym elementem jest kwestia tego, na jak długo zamierza się udać do Zakopanego. Jeżeli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na dwa lub trzy dni, to wówczas zdecydowanie lepiej jest pożyczyć narty (wyjazdy na narty z ). Dzięki temu oszczędzi się pieniądze. Rachunek jest tu dość prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast kupno nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc kupno używanych nart jest celowy, jak zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wypróbowanie, czy jazda na nartach zapewnia nam przyjemność. O ile sprawia, to następnym czynnikiem wyboru nart jest to, jak wielkim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy dużo gotówki i zamierzamy jeździć częstodo Zakopanego i na długo, to jest sensowne zakup nowych nart (wspaniały wyjazd na narty do Zakopanego: rusin-ski). Wtedy nabywając nowe narty ma się całkowitą pewność, że nie są one zniszczone. Kupno używanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego sprzedawcę, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać właściwego wyboru nart, tak żeby służyły przez lata. Dla jednego klienta lepsze będzie wypożyczenie, dla innego lepszy będzie zakup. Ofertę wypożyczalni można odnaleźć w Google wpisując frazę „narty zakopane”.