Czy łatwo być agentem ubezpieczeniowym? Czy jest to praca dla każdego? Jakiego rodzaju formalności nas czekają?

Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla wielu ludzi dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym duża ilość tego typu firm na rynku. Wiadomo, że wszystko prezentuje się ładnie z zewnątrz, jednak jak jest w rzeczywistości? Czy wszyscy nadają się do tej pracy? W jaki sposób zostać agentem ubezpieczeniowym?

Trzeba na samym początku wiedzieć, że nie każdy może prowadzić działalność w tej branży. Jest tak, gdyż agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, jaka ma choćby średnie wykształcenie. Oprócz tego osoba taka musi posiadać zdolność do wykonywania czynności prawnych jak również nie może to być ktoś po przebytej karze za jakieś przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tutaj rzeczą konieczną. Więcej informacji: . Kurs taki zakończony jest egzaminem, po którym osoba taka otrzymuje licencję KNF, dzięki której może zgodnie z prawem wykonywać taki zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tego typu szkolenia z reguły robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chce zawrzeć umowę o współpracy. To oni powinni doskonale przeszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie często te kursy są darmowe. Należy wiedzieć jednak, że zajmują one trochę, gdyż składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap jest szkoleniem ogólnym, które trwa 152 godziny. Kolejny etap jest szkoleniem uzupełniającym i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z jaką podpiszemy przyszłą umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Przez zdany egzamin przyszły agent zostaje wpisany w rejestr agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o licencję składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. W momencie otrzymania informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent może rozpocząć swoją działalność.

Jak widać jest trochę załatwiania spraw z samym otrzymaniem licencji. Należy także wiedzieć, że jeśli chcemy figurować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga danych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, solidnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to praca dla nas. Nie wolno zapominać o tym, że prócz tego, że dużo czasu zajmuje wyrobienie samej licencji, to prócz tego sporo formalności czeka nas z zakładaniem firmy. Istotną informacją jest też system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeśli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.