Czy opłaca się nawiązywać współpracę z chińskimi partnerami

Jeszcze parę lat wstecz możliwe było by zamawiać coś z Chin i liczyć na naprawdę wysoką marżę. Teraz uległo to zmianie, a marża wynosi w przedziale pięciu do dziesięciu procent, pomimo tego dobrze jest podjąć wyzwanie. Gdy będziemy mieć odpowiedni pomysł to na pewno na tym zarobimy.

produkty z Chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że produkcja w Chinach drożeje, to jednocześnie trend nieodwracalny, jednak jest na tyle tania, że możemy sprowadzić produkty z Chin na niewielką skalę, aby odsprzedać je zyskując na tym. Często właśnie korzyść z tego mają jednoosobowe przedsiębiorstwa. Przykładowo sprowadzają dwa tysiące egzemplarzy jakiegoś produkty następnie sprzedają je przez parę miesięcy przez internet, przez co są w stanie dużo zarobić. Do tego, nie każdy kupiony artykuł przyniesie dużą sprzedaż. Jeżeli chcemy, żeby nam się udało powinniśmy przeanalizować rynek i odnaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczający będzie już kapitał około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy wiedzieć, iż całościowy koszt importu to nie tylko cena produktów, ale również transport, cła czy inne wykonywane kontrole. Jakie to są koszty, ile wynoszą? Bardzo trudno odpowiedzieć na takie ogólne pytanie, ponieważ wszystko zależ od sprowadzanego towaru i jego ilości. Od tego zależy kwota za cło, cena transportu, jak również pozostałe detale, jak ewentualna rewizja kontenera na granicy. Polscy przedsiębiorcy bardzo często mają problem z wyborem rzetelnego dostawcy, a na stronach B2B można spotkać wielu oszustów.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy gost Russia naszego opisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

Ich sprawdzenie nie jest łatwe. Warto natomiast kształcić się w tym zakresie, gdyż w sieci można znaleźć porady (zobacz prowadzenie działalności gospodarczej) jak sobie z tym poradzić, oraz też w jaki sposób działać samemu. Jednak jest to trudne, a jak w grę wchodzą większe pieniądze, to lepiej zlecić profesjonalną kontrolę takiego ewentualnego kontrahenta.

Taka firma sprawdzi, czy chińska firma, która oferuje swoje usługi, faktycznie istnieje, czy posiada właściwe licencje, oraz czy ma możliwość zrealizować zamówienia pod kątem ilości jak również jakości. Przez to nie ma potrzeby się obawiać, iż jakaś rzecz się nie powiedzie, iż sprowadzony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na takie próby gotówki i czasu, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.