Czy praca po zakończonych studiach jest zależna od typu studiów?

Nie ma chyba ścieżki zawodowej, która spełniałaby wszelkie wymagania zapewniające przyszły życiowy sukces. Każdy los nasiany jest wieloma pułapkami|zagrożeniami i nawet osoba, co kończy specjalizację medyczną może oczekiwać kłopotów, choć przyjęło się, iż to raczej nierealne, że przecież lekarz właściwie zawsze odnajdzie pracę w zawodzie.

Wykład

Autor: Monmar Comunicació
Źródło: http://www.flickr.com

Uczciwie należy przyznać, iż tak właściwie jest, bo same praktyki i staże na medycynie do czegoś służą, niemniej są inne, dość prestiżowe kierunki studiów, o jakich zwykliśmy mówić, że praca po nich jest pewna. Czy na pewno?

Od paru lat głosi się, iż studia informatyczne to pewna przyszłość, wyśmienita praca i wysokie zarobki. Jak błędne to pojmowanie rzeczywistości możemy dowiedzieć się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ambitną pracę, uzdolniony informatyk szuka pracy… Co prawda, wielu z nich znajduje zatrudnienie w wielu różnych działach. Więcej aktualności o pracy dla informatyka znajduje się na przykład w tym miejscu: .

Chłopak przy tablicy ogłoszeń

Autor: Andrew Coles
Źródło: http://www.flickr.com

Od kiedy właściwie pojawiła się sieć internetowa to ukazały się również nowe możliwości, jednakże błędnym jest przekonanie, jakby same studia z informatyki otwierały wrota lepszych zawodowych perspektyw, konkretnych pieniędzy i niesamowitych życiowych profitów. Na to wszystko jesteśmy zmuszeni zapracować dodatkowo, poza samymi studiami. Niech nie myślą Ci, co pragną szybkiej kariery, że wystarczy pochodzić trochę na zajęcia, zrobić coś na komputerze, zdać kilka egzaminów (przecież jesteśmy świetni z matematyki, więc zdamy), prawda jest taka, że jeśli pragniesz osiągnąć sukces, musisz jeszcze przed studiami wybrać ścieżkę swojej edukacji.

Jak myślisz, jacy programiści są najlepsi? Ci, co wybrali studia informatyczne, ponieważ wiedzą, gdyż łatwo przychodzi im nauka przedmiotów ścisłych, lecz ponadto wierzą, iż „samo się zrobi”, czy Ci, co owszem, też lubią matematykę, lecz jednocześnie od młodego wieku rozwiązywali kolejne programistyczne zagadki? Odpowiedź jest oczywista i nikogo nie może dziwić – jedynie pasjonaci zyskują najlepsze miejsca pracy. I tyczy się to każdej dziedziny, nie tylko informatyki. Wiadomo, są ludzie genialni, którzy przyswajają wiedzę prędzej niż pozostali, ale są to wyjątki, a tacy ludzie nie zdarzają się zbyt często.

Reszta musi walczyć o swoje. Jednocześnie, jeśli wybrałeś informatykę (lub inny kierunek), lecz wcześniej nie byłeś jakimś wielbicielem danego zagadnienia, to nic straconego.

Kliknij tu i zdobądź ważne info (hjl-partner.pl/szukam-opiekuna) na rozpatrywany tu temat. Takie materiały także wzbudzą Twoje zainteresowanie, więc nie zastanawiaj się długo, a przestudiuj to zagadnienie.

Poświęć po prostu czas na studiach na prawdziwą naukę i rozwijanie naukowej pasji. Potraktuj studia jako jeden z elementów Twojego wykształcenia, staraj się być najbardziej kompetentnym w tym, co robisz,a zobaczysz efekty.