Czy warto inwestować przez fundusz inwestycyjny?

Część osób decyduje się na inwestowanie w fundusze, jakie są obarczone większym ryzykiem straty kapITału niż oszczędzanie na lokatach, jednak dają też szanse na większe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusze możemy zminimalizować między innymi ustalając a także trzymając się zaplanowanej strategii. Oto kilka porad, jak w miarę pewnie wkładać w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji, w tym przede wszystkim związanej z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej takie jak: rodzaj (np. typ funduszu), moment zaczęcia inwestycji a także jej końca, czasowy horyzont, maksymalną dopuszczalną stratę kapitału etc. Określenie powyższych czynników pozwoli nam przede wszystkim dobrać należyty fundusz do naszych oczekiwań oraz priorytetów, służy kontroli jak też pomoże podjąć należyte działania w czasie trwania inwestycji, zależnie od panującej sytuacji na rynku.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z powyższy temat, to zachęcam do mojej witryny. Wystarczy kliknąć w moje hiperłącze i gotowe.

Co więcej posiadanie planu pozwala w dużym stopniu na usunięcie wpływu emocji na podejmowane decyzje.

Na początkek warto zastanowić się nad zamiarem inwestycji a także czasem jej trwania, albowiem będzie to rzutować na wybór stosownego rodzaju funduszu. Osoby starsze, które chcąc lokować swoje środki z myślą o emeryturze, do której zostało im przykładowo 3 lata nie powinny wybierać funduszy ryzykownych takie jak przykładowo fundusze akcyjne. Ogromne wahnięcia cen jednostek akcyjnych funduszy mogą w takowym wypadku sprawić, iż taka osoba może stracić znaczącą część swojego kapitału.

Potencjalnym rozwiązaniem zdaje się inwestycja w fundusze, jakich zamysłem jest ochrona uzbieranego kapitału (fundusze rynku pieniężnego). W doboorze funduszu wesprze nas niezależny doradca (zobacz kredyt inwestycyjny dla firm) finansowy.