Czym są buty desanty? Kiedy powinniśmy je kupić?

Wojsko to instytucja, która na pewno może pochwalić się faktem, że nosi się tam nienagannej jakości buty. Wybór obuwia, które jest używane w siłach zbrojnych jest trafny, gdy priorytetami zakupu są trwałość i najwyższa jakość wykonania.

Najpopularniejszym modelem, który został zaprojektowany na potrzeby naszego wojska są buty desanty sklep, który je oferuje, dysponuje niewątpliwie modelami, które są w stanie wytrzymać więcej niż zwykłe skórzane obuwie.
buty

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Skoczki desanty (bo właśnie tak nazywa się najbardziej powszechny typ wojskowego obuwia) wprowadzono do użytku w Siłach Zbrojnych RP w 1993 roku i od tego czasu są w ciągłym użyciu. Na początku miały one być używane tylko przez wojska desantowe (stąd pochodzi ich nazwa), ale teraz są one też kupowane przez inne służby, np. policję, a także harcerstwo i prywatne firmy ochroniarskie. Są świetnym wyborem dla fanów survivalu, bo sposób ich zaprojektowania skutkuje tym, że nadają się do użytkowania w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych i terenowych. Są odporne na słońce i na deszcze.
Desanty to jednak więcej niż po prostu porządne obuwie. Wyróżniają je dość dokładnie określone cechy. Są obuwiem o wysokiej cholewce z miękkim, pikowanym kołnierzem. Desanty są produkowane tylko z naturalnej skóry. Posiadają wyjmowaną wkładkę zapobiegającą poceniu stopy i są wodoodporne. Co ciekawe, nie zaszkodzą im za bardzo substancje takie jak benzyna czy rozpuszczalniki organiczne. Podeszwy tych butów są wytwarzane z antypoślizgowej, grubej gumy, a przymocowano je przy pomocy kleju i szwów z dodatkowym wzmocnieniem gwoźdźmi.

paski
Czy takie specjalistyczne obuwie jest potrzebne osobom, które nie interesują się wojskowością albo survivalem? To będzie zależeć od ich potrzeb. Desanty to doskonałe, wytrzymałe i całkiem wygodne buty, które sprawdzają się w rozmaitych warunkach i podczas różnych pór roku.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj także pomocne źródło (https://crossjeans.pl/ona/jeans/slim), które posiada intrygujące informacje – one z pewnością Cię zajmą.

Ich wojskowy wygląd jednych odstrasza, innych wręcz zachęca.

Wydaje się, że buty te to dobry wybór dla każdej osoby, która chodzi na SPAcery do lasu lub wyprowadza niesfornego psa. Przecież nie muszą być noszone codziennie. Warto mieć je w szafie, bo dobrze pielęgnowane desanty są bardzo wytrzymałe i mogą służyć właścicielowi przez całe lata.