Czym są, w jaki sposób działają a także do czego służą centrale telefoniczne

Centrala telefoniczna składa się z pewnych urządzeń, jakich zadaniem jest łączenie abonentów sieci telekomunikacyjnej. Centrale telefonicznie składają się z różnorodnych urządzeń komutacyjnych, które przyczyniają się do ścisłej pracy centrali. Zajmują się one zestawianiem połączeń telekomunikacyjnych. Ważnym fragmentem centrali telefonicznych jest łącznica telefoniczna, za sprawą jakiej uzyskiwane są połączenia.

telefonia

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj zdołamy wymienić dwa typy łącznic telefonicznych – bezpośrednią i pośrednią. Łącznica bezpośrednia kieruje procesami łączeniowymi z centrali bez pośrednictwa innych urządzeń. Natomiast łącznica pośrednia gromadzi wieści łączeniowe za pośrednictwem układów rejestrowych. () W skład wyposażenia łącznic wchodzi dużo znaczących elementów, między innymi sieć dróg połączeniowych, zaopatrzenie liniowe, i także urządzenia sterujące. Mało tego zdołamy jeszcze wyszczególnić łącza abonenckie (które są łączami dwukierunkowymi), łącza liniowe (jakie zawierają poszczególne zaopatrzenie łącza przyłączonego do łącznicy) oraz łącza międzycentralowe (jakie są zarówno łączami dwukierunkowymi, jak również jednokierunkowymi) – sprawdź najświeższe informacje.

Absorbuje Cię problematyka poruszana w tym tekście? Przeczytaj poza tym również inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tu (http://primeproject.pl/aktualnosci).

Łącznice dzielą się także na łącznice manualne i automatyczno-elektromagnetyczne. Poza tym zdołamy też wyliczyć łącznice automatyczne-cyfrowe oraz automatyczne-elektroniczne. Współcześnie centrale ręczne nie są już raczej spotykane, w obecnych czasach centrale działają mechanicznie, co znacznie ułatwia i także przyspiesza ich pracę.

firma

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Centrale telefoniczne mają przeróżne modele zasilania, takie jak na przykład zasilanie elektroenergetyczne, sygnałowe sygnalizacji, oraz także impulsowe. Do tego prąd odbiera się również z tak zwanej siłowni. Jest to prąd stały niezbędny do zasilania różnych urządzeń telekomunikacyjnych. Za to prąd przemienny jest wyzwalany przez przetwornice sygnałowe, przetwornice tyrystorowe, a także tranzystorowe.