Decoupage jako metoda upiększanie rzeczy

Zdobienie rzeczy metodą decoupage z wyjątkiem tego, że powoduje mnóstwo radości, umożliwia upiększenie pokoju w niezwykły sposób.

sklepu

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Gotowe artykuły można bez kłopotu wyszukać w sklepach, ale żaden z nich nie da nam więcej zadowolenia, ile ten zrealizowany samodzielnie. Ażeby jednak zrealizować tak niepospolite ozdoby, potrzebnych jest trochę produktów, które oferuje w ofercie sklepu z Decoupage.
Ta metoda polega na naklejaniu na nawierzchnie wzoru wyciętego z serwetki, gazety, szablonu, a następnie zabezpieczeniu go lakierem w ten sposób, by wyglądał jak namalowany. Ponadto jest możliwość jeszcze postarzać, dołączać pozłacania. Przecieranie nawierzchni ściereczką z farbą jest najprostszym rozwiązaniem nadawania przedmiotom sędziwego wyglądu. Technika owa może być z sukcesem używana jako metoda zdobienia wielu obiektów powszedniego użytku, lecz również jako sposób na sporządzanie niepowtarzalnych elementów ozdobnych. http://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/PRZEDMIOTY-DO-OZDABIANIA/281
Aby powstało ładne pudełko decoupage, należy użyć materiały odpowiedniej jakości, bowiem tylko wówczas nasze dzieło sztuki okaże się trwałe i nie utraci swoich walorów artystycznych z upływem czasu.

Kreowanie dekoracji na drewnie, lub szkle z zagospodarowaniem dobrych tworzyw jest przyjemnym i kreatywnym zajęciem. Z użyciem takiej techniki zdobniczej zdołamy ze zużytych sprzętów sporządzić idealne, niepowtarzalne sprzęty. W miarę nabierania doświadczenia będzie można realizować wielobarwne przecierki.

Istotne jest, by odcienie harmonizowały ze sobą i kreowały normalne, harmonijne przejścia. Na szczególną uwagę zasługuje technika sospeso, pozwalająca zdobyć zupełnie wyjątkowy, oryginalny efekt 3D.