Dowiedz się, w którym miejscu zakupisz najpiękniejsze fotografie starego Krakowa!

Jesteś rodzimym mieszkańcem Krakowa, a może przybyłeś do tego miasta na studia? Z całą pewnością zastanawiasz się jak dawniej wyglądała stolica województwa małopolskiego. W dobie internetu wszystko jest wykonalne, toteż jak najszybciej powinieneś sprawdzić, które stare zdjęcia krążą w sieci.
Wiele osób posiada własne, stare zdjęcia Krakowa na których udokumentowane są najważniejsze budowle w tym mieście. Nie ulega wątpliwości, że stare kamienice to nie jedyna rzecz, jaka dawniej chętnie była uwieczniania. Na wielu zdjęciach pojawiają się obrazy z imprez sportowych, kulturalnych , a także kościelnych. Jeżeli takie mamy we własnym albumie nie powinniśmy ich wyrzucać, tylko musimy pokazywać je naszym potomkom, które żyją w całkowicie innym świecie. W prywatnych zbiorach przeważnie znajdują się zdjęcia rodzinne, robione przez fotografa-amatora. Jeśli chcemy obejrzeć Kraków na starej fotografii to powinniśmy kupić widokówki, których jest sporo na Rynku Głównym. Na wielu z nich znajduje się kościół Mariacki i Sukiennice. Każdy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że są to najbardziej reprezentatywne budynki tego miasta. Sporo rodowitych Krakowian zaopatrzonych jest w ładne klasery ze zdjęciami najbardziej popularnych artystów. Należałoby wiedzieć, że tego typu klasery nadal są w ofercie i każdy z nas ma prawo je kupić. Nie możemy zapominać o historii naszego miasta, a naszą świadomość musimy przekazywać młodszym pokoleniom. Jeśli nadal stare zdjęcia Krakowa nie zagościły w Twoich zbiorach, to już teraz powinno się to zmienić. Jeśli zamierzasz zagłębić się w tym temacie, to wówczas warto udać się do muzeum, a tam na pewno uda nam się znaleźć to czego szukamy. Atrakcyjną alternatywą na ciepłe, niedzielne popołudnie może być przechadzka po Krakowie i zestawianie tego co jest obecnie, z tym co było paręnaście lat temu.


W sieci uda nam się z całą pewnością wyszukać sklepy, gdzie kupimy albumy ze starymi zdjęciami naszego miasta. Udowodnijmy, iż także dla nasz ważna jest historia Polski i Krakowa. Nie zapominajmy o tym, skąd pochodzimy i w jakim miejscu jest nasz dom.