Zrobisz krok naprzód, jeśli zobaczysz, co ma rzetelna oferta. Przekonaj się, że naprawdę dane na niej umieszczone są przydatne.
W ostatnim dziesięcioleciu czterech na dziesięciu pracowało za granicą. Co ciekawe, wpływu na chęć do emigrowania nie ma wykształcenie. Doświadczenie zatrudnienia poza granicą potwierdza nieomal tyle samo pracowników z wykształceniem uniwersyteckim (13 proc.), maturalnym (14 proc.) a także zasadniczym zawodowym (13 proc.). Wyjątkiem są osoby z podstawowym wykształceniem, jedynie trzy na sto pracowały poza granicą. Badacze przyjrzeli się także, które podgrupy społeczno-zawodowe zazwyczaj wyjeżdżają „za chlebem”.
Podoba Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że podobny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link akumulatory do ciężarówek.
Tak więc przeważnie emigrowali pracownicy wykwalifikowani – 26 % oraz pracownicy usług – 22 proc. Warto też dodać, iż bardzo wysoki odsetek jest pośród bezrobotnych – aż 27 proc. Prowadzi to do zrozumiałego wniosku, że wyjazdy zarobkowe poza granicę łączą się z komplikacjami w znalezieniu zatrudnienia w ojczyźnie, ale może także wskazywać, że praktyka pracy za granicą niekoniecznie dopomaga w znalezieniu zatrudnienia w ojczyźnie.
Procent rodaków zupełnie nie zainteresowanych pracą za granicą to 78 procent. Najwyższy był w 2008 r. i wynosił 86 proc.