Gazetki reklamowe. Ciekawe źródło informacji o ofertach lokalnych sklepów, czy doskonale skonstruowane narzędzie marketingowe?

Duże sieci handlowe oraz hipermarkety używają wielu chwytów marketingowych aby dotrzeć do prawdopodobnych odbiorców. Rozmiar tego typu przedsiebiorstw pozwala im na wykorzystanie w tym celu względnie dużej kwoty.

zniżka

Jednak obok spotów promocyjnych w telewizji, banerów w prasie czy kampanii outdoorowych, najskuteczniejszą, a w szczególności najlepiej zauważalną, formą reklamy są gazetki promocyjne. Świetnie trafiają one do precyzyjnie wybranego grona odbiorców – czyli do osób zamieszkujących okoliczne dzielnice. Pracownicy agencji reklamowych, których zadaniem jest dostarczenie tego typu broszur, zazwyczaj nie przejmują się zakazami i dostarczają gazetki promocyjne pod nasze drzwi a nawet zawieszają je na klamkach. Niektórym wydaje się to denerwujące, ale różnorakie testy pokazują, że takich osób jest mniej aniżeli tych, którzy z ciekawością śledzą akcje promocyjne i wyprzedaże lub porównują ceny tego samego artykułu w poszczególnych sklepach lub w internecie :kupujtam.

Czy taki sposób dotarcia do klienta jest skuteczny także dla innych branż?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com

Gros ludzi zdaje sobie sprawę z siły tego medium, aczkolwiek tylko część z nich wie, że za tym teoretycznie niepozornym materiałem promocyjnym stoi cała gama wskazówek. Niesamowicie istotną rolę pełni rodzaj papieru i jakość druku. W uzależnieniu od elegancji punktów sprzedaży – przedsiebiorstwa handlowe inwestują masę pieniędzy w druk gazetek promocyjnych.

Jeżeli pragniesz pogłębić swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj jeszcze (http://hyzynski.pl/oferta/plyty-slaby-granitowe/) następne informacje. Należy kliknąć w poniższy link.

W przypadku sklepów dla typowego człowieka – jest zupełnie odwrotnie. Gazetki drukowane są na gorszej jakości papierze – a dla dostawcy liczy się jak największa ilość podanych w nich informacji. Niebagatelne znaczenie ma kolorystyka i typografia designu broszury.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale koniecznie przeczytaj także pozostałe szczegóły w linku. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

A już najważniejszą sprawą jest dobór artykułów, jakie się w tej gazetce znajdą. Powinny być one skierowane do najbardziej podatnych na reklamę jednostek, a więc młodych rodziców i ludzi zaawansowanych wiekiem.