Gdy potrzebujemy pomocy prawnej

Zdarza się, że natrafiamy na jakiś problem natury prawnej i nie wiemy do kogo się zwrócić o pomoc. Do adwokata czy radcy prawnego? Co odróżnia od siebie te zawody? Dobrze jest zgłębić tę wiedzę, wówczas zaoszczędzimy czas, pieniądze i nerwy.

Profesja adwokata opiera się na świadczeniu pomocy prawnej ,mianowicie:
* udzielaniu porad prawnych,
* przygotowywaniu opinii prawnych,
* opracowywaniu projektów aktów prawnych,
* występowaniu przed sądami i urzędami.

Ze wskazaniem różnic między zawodem prawnika, dużo osób ma kłopot albowiem w ostatnim czasie dało się zauważyć tendencję do zacierania różnic między tymi zawodami. Na ogół jest błędnie postrzegany jako doradca prawny, który nie bierze udziału w bezpośrednich sprawach. W końcu nadeszła chwila w której uprawnienia radców i adwokatów w zasadzie niczym się nie różnią ,co więcej radca może nas reprezentować w sprawach cywilnych, rodzinnych i administracyjnych. Rola radcy prawnego opiera się przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, przygotowywaniu opinii prawnych a także projektów akt prawnych.

Książki prawnicze

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w przypadku sądów, sprawa ma się nieco inaczej niż u adwokata (strona). Radca prawny nie może występować w sądzie jako obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. I to jest zasadnicza różnica, która odróżnia te dwie profesje.

W jaki sposób znaleźć dobrą kancelaria prawna? Co najważniejsze, musimy zaczerpnąć informacji. W podobny sposób jak z lekarzem specjalistą.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym portalu artykuł? Kliknij zatem poza tym ten link i przeczytaj więcej info kancelarie notarialne Katowice na omawiany problem.

Zapytajmy rodziny, przyjaciół, znajomych. Może znają kogoś zaufanego, kogo mogą nam zdecydowanie polecić. Znajomi nie zawsze mimo wszystko wiedzą o naszych problemach, zwłaszcza odnoszących się do działalności gospodarczej.
W obecnych czasach nie da się pominąć internetu. Każda renomowana kancelaria – okazyjne kancelaria adwokacka częstochowa – ma założoną stronę internetową, dzięki której jesteśmy w stanie poznać jej specjalizację oraz profil świadczonych usług (tu). Poszukiwania musimy zacząć od wybrania dobrej kancelarii, a dopiero wówczas powinien wzbudzić nasze zainteresowanie radca prawny. Godne zainteresowania są przede wszystkim kancelarie z tradycjami, które mają już wyrobioną renomę i dbają o swojego klienta.