Gdzie warto w tą zimę wyjechać na narty? Opis popularnych kierunków, które zdecydowanie warte są uwagi

Coraz więcej osób chce wyjechać na narty w zimę. Trudno się im dziwić – chcą odpoczynku, relaksu, wyrwać się z miasta na chwilę przyjemności i rozrywki. Trzeba też podkreślić, że nasze społeczeństwo bogaci się, coraz większa ilość osób jest w stanie pozwolić sobie na zimowy wyjazd na narty czy deskę nie tylko w nasze polskie góry lecz również poza granicami Polski. Gdzie warto wybrać się w tym roku, jak znaleźć tanie wyjazdy na narty? O tym przede wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Góry

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszy ogień weźmy Polskę.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://kieta.pl/kategoria-produktu/wahoo/) wiadomości.

Tu niezmiennie rządzi Zakopane i okolice. Ogrom tras narciarskich, folklor, smaczna i charakterystyczna kuchnia oraz spora liczba różnego rodzaju atrakcji powoduje, iż rodacy chyba najczęściej wybierają Tatry na narty czy snowboard. Trudno się im dziwić, wszak ten kierunek jest przecież popularny od dawna. Coraz więcej sympatii zyskują również Pieniny, czy mniejsze góry – Stołowe. Niewątpliwym liderem wzrostu popularności podczas zimowych wakacji są jednakże Bieszczady. Ustrzyki, Wetlina przeżywają spore oblężenie zimą i jest to wiadome ze względu na dzikość tych gór oraz przepiękne widoki i klimat.

Z kolei jeżeli chodzi o zagranicę to największą popularność w przeciągu ostatnich dwóch lat zdobywa Gruzja. Ciągle nie odkryta kraina zachęca ogromną gościnnością, a co więcej ogromnym folklorem. Tanie wyjazdy na narty tylko do Gruzji! Trudno się temu dziwić, to w końcu o wiele tańszy kraj niż Polska, a w związku z tym, iż jest możliwość polecenia tam tanimi połączeniami z Katowic oraz Warszawy, to coraz większa ilość Polaków decyduje się na tego typu formę spędzania wolnego czasu nie tylko w trakcie lata lecz również zimą.

Gruzja ma coraz lepsze zaplecze narciarskie i trzeba o tym pamiętać. Nie warto brać nawet własnego sprzętu, w gruzińskich kurortach możemy wszystko wypożyczyć w bardzo, naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie. Należy też dodać, iż cały czas wiele osób decyduje się na Alpy, wybiera takie kraje jak Niemcy, Włochy i Francja. Tam na sto procent najlepsza jest jakość stoków i całe zaplecze narciarskie ale niestety musimy się liczyć z dużymi wydatkami, dlatego na wyjazdy w te strony świata mogą sobie pozwolić jedynie osoby z naprawdę grubym portfelem.