Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale również nasze pociechy. Dla nich są to nawet większe emocje. W końcu tego typu wyjazd to zawsze coś nowego, ekscytującego i wyjątkowego. Dziecko cieszy się z możliwości zobaczenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poszerzenie swoich horyzontów i spędzenia wolnych chwil z rówieśnikami. Ponadto dla dziecka taki wyjazd to sposobność, aby trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą mu towarzyszyć w każdej chwili, wprawić się w pewnych codziennych czynnościach. Jeśli więc tylko mamy taką możliwość, koniecznie wysyłajmy nasze dzieci na rozmaite wyjazdy, wycieczki i kolonie. To będzie dla nich nie tylko przygoda, ale i szkoła życia.

Obóz konny

Autor: True Blue Animal Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej wybór obozu dla dziecka może nie być łatwy. Warto się tutaj solidnie zastanowić, co może być dla niego najlepsze. Kiedyś nie było takiego dylematu – dzieci jeździły po prostu na takie kolonie, jakie były – zazwyczaj wszystkie na takie same. Obecnie oferta jest już naprawdę szeroka. Na co zatem zwrócić uwagę? Po pierwsze, na pewno zweryfikujmy wiek uczestników. Wybierzmy taką wycieczkę, na której inne dzieci będą zbliżone wiekowo do naszego dziecka. W końcu ani w młodszym, ani w starszym towarzystwie może nie czuć się dobrze. Pamiętajmy, że w tym wieku nawet rok czy dwa to już duża różnica w rozwoju, która może być bardzo ważna.

Ponadto aktualnie przyjemność z wakacyjnego wyjazdu można łączyć z rozwojem. Można wymienić przecież obóz sportowy, językowy czy też np. obóz konny – . Dobierzmy więc charakter kolonii do zainteresowań naszego dziecka. Dzięki temu będzie on mógł poznać coś nowego, rozwinąć się pod czujnym okiem znających się na rzeczy instruktorów, a także mieć przyjaciół o zbliżonych zainteresowaniach. Możemy się też zdecydować na wycieczkę zagraniczną połączoną z nauką języka. To z pewnością przyniesie ogromne korzyści. Tego rodzaju obozy są jednak z oczywistych względów dosyć kosztowne. Wszystko zatem zależy tutaj od tego jakie mamy możliwości finansowe.

Czasem nawet warto pomyśleć o obozie z zakresu, który naszego malucha mniej interesuje. Być może wówczas znajdzie on nowe wartościowe hobby. Jeżeli na przykład pokocha konie, jazda konna kanie helenowskie warszawa stanie się jego ulubionym zajęciem – dodatkowe informacje tutaj. Same korzyści!