Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale również nasze pociechy. Dla nich są to nawet większe emocje. W końcu tego typu wyjazd to zawsze coś nowego, ekscytującego i wyjątkowego. Dziecko cieszy się z możliwości zobaczenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poszerzenie swoich horyzontów i spędzenia wolnych chwil z rówieśnikami. Ponadto dla dziecka taki wyjazd to sposobność, aby trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą mu towarzyszyć w każdej chwili, wprawić się w pewnych codziennych czynnościach. Jeśli więc tylko mamy taką możliwość, koniecznie wysyłajmy nasze dzieci na rozmaite wyjazdy, wycieczki i kolonie. To będzie dla nich nie tylko przygoda, ale i szkoła życia.

Obóz konny

Autor: True Blue Animal Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej wybór obozu dla dziecka może nie być łatwy. Warto się tutaj solidnie zastanowić, co może być dla niego najlepsze. Kiedyś nie było takiego dylematu – dzieci jeździły po prostu na takie kolonie, jakie były – zazwyczaj wszystkie na takie same. Obecnie oferta jest już naprawdę szeroka. Na co zatem zwrócić uwagę? Po pierwsze, na pewno zweryfikujmy wiek uczestników.

Uwaga! Mamy dla Ciebie kolejny wpis – a w nim kompleksowa wiadomość (http://www.poldannet.pl/pl) na podobny temat. Zajrzyj koniecznie i życzymy owocnej lektury.

Wybierzmy taką wycieczkę, na której inne dzieci będą zbliżone wiekowo do naszego dziecka. W końcu ani w młodszym, ani w starszym towarzystwie może nie czuć się dobrze. Pamiętajmy, że w tym wieku nawet rok czy dwa to już duża różnica w rozwoju, która może być bardzo ważna.

Ponadto aktualnie przyjemność z wakacyjnego wyjazdu można łączyć z rozwojem. Można wymienić przecież obóz sportowy, językowy czy też np. obóz konny – . Dobierzmy więc charakter kolonii do zainteresowań naszego dziecka. Dzięki temu będzie on mógł poznać coś nowego, rozwinąć się pod czujnym okiem znających się na rzeczy instruktorów, a także mieć przyjaciół o zbliżonych zainteresowaniach. Możemy się też zdecydować na wycieczkę zagraniczną połączoną z nauką języka. To z pewnością przyniesie ogromne korzyści. Tego rodzaju obozy są jednak z oczywistych względów dosyć kosztowne. Wszystko zatem zależy tutaj od tego jakie mamy możliwości finansowe.

Czasem nawet warto pomyśleć o obozie z zakresu, który naszego malucha mniej interesuje. Być może wówczas znajdzie on nowe wartościowe hobby. Jeżeli na przykład pokocha konie, jazda konna warszawa stanie się jego ulubionym zajęciem – dodatkowe informacje tutaj. Same korzyści!