Gorset to znacząca część damskiej szafy

Część garderoby, jaką jest gorset jest szalenie ciekawa. Ma mnóstwo zalet, należałoby więc zainwestować w niego, ażeby poczuć się ponadprzeciętnie. Może być tak samo użytkowany jako bielizna na dzienną porę, jak i na noc. Co więc wybrać, aby było w jak największym stopniu funkcjonalne?

gorset

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo kobiet nie wyobraża sobie założenia omawianej części garderoby codziennie. Z jakiego powodu? Ściska, nie możemy czuć się w nim komfortowo itd.. A niemniej jednak już kobiety z XIX wieku ubierały go z wielu powodów. Pomagał im poczuć się bardziej kobieco, uwydatniał walory, lecz był za silnie związywany i czasami powodował to, iż wyglądały jak napompowane. W dzisiejszych czasach posiadamy wiele firm oferujących gorset w licznych odsłonach – gorset. Jedne na w większym stopniu romantyczne okazje, stworzone z koronek, z udziałem gipiury, w odcieniach w większości wypadków czerwonych lub ciemnych. Są też takie, jakie kobieta może zakładać każdego dnia. Ich wzory są mniej prowokujące, ale równie pożądliwe. Bez dodatków i udziwnień, jest dozwolone je włożyć pod koszulę, aby podkreślały kobiece kształty i tuszowały defekty. Jest kilka zadań, które musi spełniać gorset .

gorset

Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsza to materiał – musi być miły dla skóry oraz wytrzymały. Nie może podrzeć się przy pierwszym związaniu. Ciało dotykające podszewki nie winno się pocić, inaczej będzie to znaczyło, że gorset nie jest poprawnie wykonany. Jeśli chodzi o zawiązywanie, powinno być na dobrych szlufkach. Teraz jednak do tej części garderoby dołącza się sznurki lub też doszywa zamki. Jeśli mamy do czynienia z tą drugą opcją, powinnyśmy odpowiednio dopasować rozmiar do naszych zarysów , gdyż niedopasowania do figury będą widoczne. Powinno się zwrócić uwagę na rozstawienie fiszbinów, mają one obowiązek profilować sylwetkę i dorzucać wdzięku całemu ciału. W centrach handlowych odnajdziemy wiele firm zajmujących się produkcją tego elementu ubioru, najbardziej znanymi są Obsessive, Triumph, Soleil. Cena takiego dodatku waha się w obrębie od 50 do nawet kilkuset złotych. www.jagna.pl/gorsety-i-body-c-25.html

Wyjątkowa część garderoby jaką jest gorset pomaga kobiecie poczuć się nadzwyczajnie. Ma za zadanie ukryć kompleksy oraz wyeksponować atuty ciała. Powinno się więc zainwestować w ten szczegół, można za jego pomocą być pewną siebie w biurze jak i na randce.