Interesujące miasta wschodniej Polski. Czy to dobry pomysł na weekendowy wypad? Co powinniśmy zwiedzić?

Weekendy wakacyjne to idealny czas na krótkie wypady w ciekawe miejsca. Nie ma się co dziwić, pogoda kusi, by spędzić czas poza domem. Dobrze jest wykorzystać ten czas na poznanie swojego kraju.

Weekend to świetny moment na szybkie wycieczki po Polsce.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące notki na interesujący Cię dział. Wejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj wpis tanie kwatery warszawa mokotów.

Osoby, które na co dzień marzą o dalekich wyprawach, mogą zdziwić się jak dużo Polska ma do zaoferowania. Bardzo niedoceniane są wschodnie tereny naszego kraju. Mają wszak jednak tyle do zaoferowania. Warto zwrócić uwagę na miasta, jakie nie są jakoś specjalnie rozreklamowane. Przykładem może być Rzeszów. Miejsce do spania w tym mieście znajdziemy z łatwością, choćby Hotel Rzeszów Galeria – kliknij w link jest miejscem, w którym dobrze jest się zatrzymać w czasie pobytu. Warto samemu udać się na eksplorowanie miasta, na pewno punktem wartym odwiedzenia jest rynek. Można w tym miejscu podziwiać szereg odrestaurowanych kamienic. Nie zapominajmy o podziemiach, które są miejscem niezwykle ciekawym. Dawniej służyły do przechowywania różnych towarów. Obecnie, otwarte w części dla zwiedzających. Jeżeli chodzi o hotel Rzeszów (zobacz na w link) zaoferuje nam kilka wartych polecenia miejsc.

Nie można ominąć Lublina. To doskonałe miejsce na wspomniany weekendowy wypoczynek. Piękna zabudowa, mnóstwo atrakcyjnych pod kątem architektonicznym oraz zabytkowym budynków, kusi, by zagubić się w uliczkach. Wspaniale odrestaurowane bramy, miedzy innymi Brama Grodzka, prowadzą na obszar Starego Miasta. Ci, którzy są zainteresowani historią, pewnością zatrzymają się na dłużej w Muzeum na Majdanku.
Piękna sylwetka na lato

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

To miejsce skłaniające do chwili przemyśleń. W Lublinie możemy odnaleźć coś tak dla ciała jak również dla ducha. Dobrze zrobimy, gdy odwiedzimy to niedoceniane przez wiele osób miasto.