Inwestowanie w swe kompetencje, czyli po co warto rozwijać swoje umiejętności

Sytuacja panująca na rynku pracy jest dość ciężka. Wprawdzie dużo jest ofert pracy, lecz niełatwo jest ją otrzymać. Konkurencja na rynku jest ogromna, a oczekiwania przyszłych pracodawców coraz wyższe. Przede wszystkim z tego powodu, powinniśmy stawiać na swój rozwój i stale zdobywać nowe kompetencje. Świetnym sposobem będzie przede wszystkim korzystanie z różnego rodzaju szkoleń oraz warsztatów, które organizowane są przez różne podmioty.

Powinniśmy w głównej mierze postawić na studia, jakie pozwalają na zdobycie obszernej wiedzy. Wiele kierunków studiów jest wprawdzie mocno teoretycznych i nieszczególnie potrzebnych na rynku pracy, więc ważny jest dobry wybór. Atrakcyjnym sposobem na zdobycie nowych kompetencji są również studia podyplomowe, jakie z każdym rokiem pochwalić się mogą coraz większym zainteresowaniem.

Koszty tego typu studiów jest wyraźnie zróżnicowany, ale bez najmniejszych trudności uda nam się odnaleźć studia w konkurencyjnej cenie. Powinniśmy o swoim rozwoju podyskutować z pracodawcą, a bardzo prawdopodobne, iż zgodzi się sfinansować nasz rozwój.

certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

Innym sposobem uzyskiwania nowych kwalifikacji są przeróżnego typu kursy i warsztaty. Mowa nie tylko o kursach językowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz też tych specjalistycznymi – np. audytor wewnętrzny ISO 14001:2004 .

Jak sądzisz? Czy opisywany wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz zbadaj praktyczne informacje (https://abk.pl/co-robimy/lean-w-uslugach/) – pochłoną Cię całkowicie.

Tego typu szkolenia organizują przede wszystkim uniwersytety jak i specjalistyczne firmy szkoleniowe. Wybór jest rzeczywiście spory, zatem nie będziemy mieli trudności z wyborem czegoś odpowiedniego.

Wbrew powszechnym opiniom konkurencyjne są także ceny takich kursów. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szkoleniach organizowanych przez uczelnie. Jeżeli ciekawią nas profesjonalne szkolenia dla kierowników czy też międzynarodowe dyplomy, musowo zapoznajmy się z ofertami ośrodków, które są akredytowane przez poszczególne instytucje. Dzięki temu bezsprzecznie właściwie wybierzemy.