Jak dobrać obuwie, dodatki i odzież aby dobrze i elegancko prezentować się przy wszystkich okazjach

Moda jest bardzo zmienna, to wiadomo od dawna. Trendy, pojawiające się w czasie największych pokazów w Paryżu, Londynie czy Mediolanie przekładają się następnie na kolekcje które się pojawiają w sklepach. I koniec końców co roku w wielu kobiecych szafach zaczyna się większa albo mniejsza rewolucja.

stylizacje

Autor: Nife
Okazuje się bowiem, że w obecnym sezonie dominuje całkowicie inna kolorystyka, niż w poprzednim, a w miejsce dobrze dopasowanych spodni powinno się zakładać luźne, z szerokimi nogawkami. To wszystko sprawia, że dużo kobiet (płaszcz pikowany) co roku wydaje sporo pieniędzy na coś, co ubierze być może raz i później wstawi do szafy na długie lata. Niestety jak to z ludźmi jest, spora część z tych kobiet tak naprawdę nie posiada swojego, oryginalnego stylu, a ich sposób ubierania polega na małpowaniu innych osób. Jeśli jakiś celebryta zacznie chodzić w jakiś kreacjach, czy też będzie nosił jakieś oryginalne dodatki, to po chwili dużo mijanych na ulicy pań będzie miało na sobie dokładnie to samo (pozostała bielizna dziecięca). Niekiedy nawet wtedy, gdy dana odzież zupełnie nie będzie pasować do wyglądu tej osoby, to i tak bezkrytycznie będzie ubierana.

A tak naprawdę moda nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego kupowania i zakładania wszystkiego, co ktoś uzna za najmodniejsze w danym okresie. Moda to bardziej umiejętność wypracowania swojego indywidualnego stylu, jaki rzecz jasna może się inspirować aktualnymi trendami, lecz nie będzie bezkrytycznie za nimi podążał.

płaszcze

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach rosnącą popularnością cieszą się przeróżne blogi o modzie i wyglądzie. Prowadzące je osoby, a są to przeważnie prawdziwe wielbicielki mody, prezentują jak powinno się elegancko i stylowo ubierać, w jaki sposób wybrać obuwie do zakładanej sukienki czy spodni, albo w jaki sposób zestawić dodatki, żeby były one ciekawym uzupełnieniem stroju, a nie jedynie kilkoma świecidełkami na szyi (zobacz szczegóły). Dużym plusem takich blogów będzie to, że osoby je prowadzące ubrania znajdują w zwyczajnych sklepach, do których wszyscy mają ma dostęp. Wszystko opatrzone jest fotografiami które przedstawiają dane zestawienie, dzięki czemu można z tego brać jakieś pomysły.