Jak dobrać skarpety do ubrania? Sprawa wydaje się prosta, ale czy tak rzeczywiście jest? Dowiedz się sam

Dobierane skarpet to niby błaha sprawa. Lecz to jedynie pozory. Skarpety męskie można zakwalifikować do bielizny osobistej, ale w przeciwieństwie do bokserek są one w części widoczne, tym bardziej, kiedy mówimy o spodniach o wąskich nogawkach. Tego typu spodnie często są krótsze, w związku z tym taki w teorii nic nie znaczący dodatek powinniśmy traktować z uwagą.

Właściwie dobrane skarpety poprawią nasza stylizacje, mogą jednakże zadziałać w drugą stronę, to znaczy ją popsuć. O obuwiu często mówi się, że to bardzo ważny element stroju, jednak jeśli do najbardziej nawet ładnych butów włożymy stopę ubraną w brzydką, niezbyt gustowną skarpetę, to zatracą one cały urok. Istnieją właściwie dwie reguły dobierania skarpet według zasad klasycznych. Obie się sprawdzają, dotyczą jednakowoż różnych outfitów, odnoszą się do tych używanych na co dzień, oraz cechują skarpety garniturowe (zobacz jakie).

dwaj mężczyźni w garniturach

Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna zasada mówi, że skarpetki dobieramy do spodni, a odcień musi być taki sam albo ton ciemniejszy od spodni. Kolejna zasada natomiast mówi, iż skarpety muszą być tego same koloru co buty, nie mogą być natomiast zbyt kontrastowe wobec spodni. Na pewno w większości przypadków lepsza będzie pierwsza opcja, ponieważ jak kolor nogawek jest przybliżony do koloru skarpetek, to linia nóg będzie optycznie dłuższa. Jednakże wiedzmy, że to jedynie zasady tradycyjne, nie trzeba się do nich koniecznie stosować. Jeszcze jedna możliwość, która nie występuje w kanonie dobierania skarpetek, to dopasowanie koloru skarpetek do innej części ubioru aniżeli obuwie albo spodnie. Chodzi w tym wypadku o koszulę, marynarkę albo muszkę.

Dobrze jest więc poszukać punktu zaczepnego nad linią bioder.

Chcesz przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż odnajdziesz tam sporo tego typu danych.

To bardzo ciekawe połączenie pod kątem kolorystycznym, nie jest to przy tym nudny zestaw. Dopasowanie z innymi częściami stroju powinno dotyczyć nie jedynie barw lub wzorów, lecz też gramatury skarpet i pozostałych naszego ubioru. Nie może istnieć nazbyt duża różnica w materiałach poszczególnych elementów. Gdy zakładamy elegancki garnitur, to bardzo dobre będą do się komponować z nim skarpety z delikatnej bawełny merceryzowanej z jedwabiem (wygodne skarpety męskie).