Jak możesz zostać harcerzem? Czy musisz spełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że ZHP to organizacja, do której ma szansę przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam na przykład języka obcego.Masz szanse za to przekonać się jak sobie radzić w wielu sytuacjach życiowych jak współdziałać w grupie, i w jaki sposób być doskonałym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce otrzymasz znaczek zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, a także pozostałych imprezach. Niektórzy myślą, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To oczywiście nie jest prawdą,ponieważ mogą zająć się wieloma innymi rzeczami, jednak mnóstwo zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie możesz doszlifować swoje zainteresowania – sprzęt harcerski online.

Wiele osób jeździ na przykład po całym kraju i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy wygrywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego lub starają się brać udział w przedstawieniach teatralnych. Podczas wakacji organizowane są obozy na różne tematy, więc w tym czasie można brać udział w w wielu doskonałych inicjatywach: zdobyć szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznawać różne zakamarki Polski.Jak wstąpić do ZHP? Dobrze skontaktować się z kolegą albo koleżanką, którzy są już w harcerstwie – sklep z akcesoriami harcerskimi.

Na pewno kogoś takiego znasz, a jak nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany tekst? Jeżeli tak, to sprawdź także przydatne wskazówki, które mają pokrewne informacje na publikowany tutaj wątek – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tutaj!

Rodzicom młodszych dzieci poleca się kontaktować się z komendą hufca, tam dowiedzą się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej innej organizacji, również w ZHP harcerze mają prawa i obowiązki.

Niezwykle istotne z nich to spłata rocznej składki członkowskiej, a także przestrzeganie Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz niezwykle dużo, bogaty program, na pewno odnajdziesz coś dla siebie. Wszelkie działania harcerzy realizowane są pod nadzorem doświadczonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A w jaki sposób zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i inny ekwipunek masz okazję dostawać w odmiennych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.