Jak skutecznie zarejestrować znak towarowy – kilka praktycznych wskazówek dla przedsiębiorców

Prowadzenie działalności gospodarczej to z pewnością nie tylko strzał w dziesiątkę, ale także konieczność zajęcia się pewnymi kluczowymi zadaniami. Na przykład wprowadzając swą własną markę trzeba ją ochronić przed plagiatem , a także podróbkami – wówczas przydatna jest chociaż podstawowa znajomość prawa patentowego.

dokumenty patentowe

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście obecnie w Polsce rejestracja znaku towarowego przebiega znacznie szybciej, niż kiedyś – może trwać nawet w trakcie tego samego roku. Chociaż z pozoru wydaje się to długo, dla Urzędu Patentowego nie jest to sprawą którą się rozwiązuje natychmiastowo – aby zastrzec znak towarowy, właściwi specjaliści muszą sprawdzić, czy dany znak (przykładowo melodia) nie występuje w innej działalności gospodarczej, czy nie narusza dóbr innych osób, czy nie odznacza się zbyt dużą uniwersalnością , a także czy nie jest elementem nieuczciwej konkurencji. Zdecydowanie dobrze być świadomym jednak, że przeważnie rejestracja znaku towarowego nie jest sprawą bardzo ciężką – należy się do niej tylko właściwie przygotować.

W dwudziestym pierwszym wieku dla wielu biznesmenów wielkim udogodnieniem jest to, iż rejestracja znaku towarowego może zostać zapoczątkowana przez internet – pozwala to zaoszczędzić dużo czasu , a także papieru – czytaj: rejestrowanie znaku towarowego. By to zrobić, trzeba użyć właściwego formatu zalecanego przez Urząd Patentowy , a także zastosować tak zwany bezpieczny podpis elektroniczny. W przeciągu paru miesięcy można również wprowadzać dodatkowe poprawki. Ponadto wstępne zgłoszenie może być zrobione telefaksem oraz przez rzecznika patentowego. Z pewnością wiele kancelarii patentowych zatrudnia doskonałych profesjonalistów, jacy przez cały czas są do usług swoich klientów – w razie dowolnych wątpliwości dobrze popytać ich wprost, ponieważ potrafią udzielić wielu praktycznych rad.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź link (http://www.notariuszpokojski.pl/ksiega-wieczysta-najwazniejsze-informacje) zamieszczone pod tym linkiem, są w tamtym miejscu inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Warto także uzyskać przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą prawa autorskiego. Rejestrując znak towarowy trzeba nie tylko określić jego formę, ale również zdefiniować produkty mu podlegające – zapobiegnie to przykładowo sytuacji, w której dwie firmy zajmujące się całkowicie inną działalnością popadają w konflikt z powodu podobnego znaku.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Znak towarowy miewa bardzo przeróżne formy – od melodyjki aż po charakterystyczny wzór. Okazji jest niezwykle dużo i z tego powodu zdecydowanie należy z nich skorzystać, aby szybko po zarejestrowaniu znaku rozpocząć znakomitą kampanię marketingową, która wpłynie na popyt na dane towary bądź usługę (pod tym adresem bez problemu uzyskasz pomoc). Aby dowiedzieć się więcej, zdecydowanie warto posługiwać się informacjami dostępnymi w internecie – można nie tylko poznać mnóstwo pożytecznych rzeczy w temacie prawa patentowego, lecz również rozeznać się w obowiązkowych formularzach , jak również cenie, której wymaga rejestracja znaku towarowego.