Jak zostać biegłym agentem sprzedającym polisy ubezpieczeniowe?

Funkcjonujące aktualnie firmy ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą przeróżnego rodzaju ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zafascynowanych jest ogrom osób. Pojawia się mimo wszystko pytanie, jak można być agentem który oferuje ubezpieczenie się?

Oczywiście większości klientów towarzystw ubezpieczeniowych przedstawia umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Baza uprawnień agenta zależy od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też funkcjonuje jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach obejmuje bowiem zróżnicowany zakres zadań. Pośrednik ubezpieczeniowy nie ma stosownej licencji, nie jest w stanie więc podpisać z nami umowy w imieniu agencji ubezpieczeniowej dla której pracuje. Interesujące informacje znajdziesz tutaj. Agent ubezpieczeniowy taką licencją ma, może więc nie tylko zaprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale także spisać z nami umowę. Tak pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługą klientów indywidualnych oraz małych i większych firm.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport.

Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest nienormowany. Dla sporej grupy zainteresowanych jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak mimo wszystko można nim zostać?

Mężczyzna w garniturze

Źródło: pixabay.com
Zadanie agenta ubezpieczeniowego mogą realizowaćosoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z koniecznych warunków. Trzeba też pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby pozytywnie nastawione na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są skierowane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Cieszący się popularnością kurs agenta ubezpieczeniowego organizuje towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie związane jest z koniecznością zdania egzaminu. Pozdaniu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje pozwolenia na pracę konkretnie w tym zawodzie. Ukończone szkoły kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia FMG International S.A. Warunkiem najważniejszym jest właściwie posiadanie wykształcenia średniego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych najchętniej mimo wszystko zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które mają wykształcenie ekonomiczne.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle pożytecznych danych.

Zarobki agenta są zależne od ilości zainteresowanych, z którymi uda się podpisać umowę.