Jakie wady i zalety ma outsourcing pracowniczy, jakie zagrożenia będą się wiązać przy takiej współpracy.

Outsourcing pracowniczy staje się coraz bardziej popularny w wielu branżach. W największym skrócie polega on na tym, że pewne zadania do wykonania przekazuje się innej firmie, jaka ma się zająć ich realizacją.

dom - malunek

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach osoby wykonujące te prace znajdują się na terenie firmy zlecającej, lecz pod względem formalnym należą do innego pracodawcy. W takich przypadkach to zewnętrzna firma ponosi odpowiedzialność za koordynowanie działań pracowniczych, ona określa ich obowiązki i obsługuje jeśli chodzi o kadry. Przeważnie outsourcing pracowniczy stosowany jest w przypadku działów księgowości albo IT, lecz coraz częściej można również spotkać przypadki wiążące się ze sprzedażą czy produkcją. Nie ma także żadnego problemu, aby tego typu Outsourcingiem objąć również jakieś inne działy, jeżeli tylko będzie to potrzebne.
klient - selfie

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
Dla firm które wynajmują usługi outsourcingowe będzie to niezwykle wygodne, gdyż odpada cała sfera wiążąca się z utrzymaniem pracowników.

Czy odnalazłeś potrzebne informacje na omawiany wątek? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej ciekawe będą wiadomości na niniejszym portalu. Wówczas przejdź tam (https://www.tuv.com/poland/pl/ocena-wyrob%C3%B3w-medycznych-%28mdd%29-i-wyposa%C5%BCenia-in-vitro.html).

Firma dostaje od wykonawcy jedną fakturę za wykonaną pracę, a całą resztą już ma się on zająć. Lecz takie działania będą się wiązać z pewnym ryzykiem dla pracowników, i niestety w wielu przypadkach mechanizm ten wykorzystuje się do różnych oszustw.

Za pomocą przeniesienia pracowników do podmiotu realizującego usługi można stosunkowo szybko ominąć kwestię zwolnień grupowych czy wysokich odpraw, ponieważ zwyczajnie zostają oni przekazani innej spółce. Oprócz tego w wielu przypadkach takie firmy chcąc jak najbardziej zmniejszyć swoje koszty po prostu nie płacą za pracowników składek na ZUS.