Jeśli planujesz zakupić nowy pojazd koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Wiele osób marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własną firmę. Są rozmaite formy kupna samochodu, my przedstawiamy jedną z nich.
Leasing – co to takiego?
Leasing to rodzaj dzierżawy. Co to oznacza? Jeżeli decydujemy się na leasing samochód który wybierzemy nie jest naszą własnością.

Jesteśmy wyłącznie jego użytkownikami. Zapytacie: czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/koszty-uzyskania-przychodu-w-pit/), którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na ograniczenie formalności do koniecznego minimum. Kiedy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował tylko dowodu osobistego oraz prawa jazdy. W przypadku dzierżawy droższych aut, firma leasingowa zapewne poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku a także wyciąg z banku.Rodzaj wymaganej dokumentacji jest uzależniony od auta na jakie się zdecydujesz.

leasing

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Panuje powszechne przekonanie, iż leasing jest wyłącznie dla przedsiębiorców.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady opublikowane tutaj. Na pewno odnajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

To nieprawidłowe stwierdzenie.

Z jakiego powodu? Ponieważ leasing jest świetną propozycją zarówno dla osób, które prowadzą swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeżeli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie znacznie bezpieczniejszą i bardziej osiągalną opcją. Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twoja zdolność kredytowa nie będzie miała większego znaczenia. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż banki. Musisz mieć świadomość, że kiedy decydujesz się na kredyt, formalności powiązane z nabyciem przedmiotu są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i zdecydowanie mniej ryzykowny. Dodatkowo mówi się, iż leasing jest w odniesieniu do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.
Samochód nowy czy używany?
Wielu przedsiębiorców często decyduje się na kupno używanych samochodów. Czy decydując się na leasing, także będą mieli taką opcję? Jak najbardziej! Musimy wiedzieć, iż możemy dzierżawić zarówno auta nowe, jak również używane. Jest jednak jedno wymaganie: jeżeli pragniemy mieć używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto musi mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, oraz używanych, jest taka sama, czyli wynosi 80% całkowitej wartości pojazdu.
Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?
Leasing nie jest związany wyłącznie z nabyciem samochodu. Jesteśmy w stanie wydzierżawiać zarówno samochody, a także rozmaitego rodzaju maszyny i urządzenia niezbędne do sprawnego funkcjonowania biznesu.

W zależności od dziedziny gospodarki, w której działamy jesteśmy w stanie leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a więc: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki a także urządzenia wielofunkcyjne. Jeżeli działamy w gastronomii możemy leasingować różnego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble niezbędne do wystroju lokalu. Leasing jest doskonałą opcją na tzw. „początek”, gdy stawiamy swe pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w zakup własnego sprzętu.